Co se dělo krátce před tím, než Václav Upír Krejčí naboural svůj vůz, popsal Standa Hložek. Byli jsme spolu, uvedl. K události promluvil právník

Zpěvák Standa Hložek
Zpěvák Standa Hložek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2022

Stáli při něm všichni svatí. Tak se dá mluvit o dopravní nehodě nedaleko Mirošovic u Prahy, kterou způsobil Václav Upír Krejčí (66). Jeho vůz skončil na střeše, muži zákona umělce zajistili v tamním lese, protože od nehody se z nějakých důvodů snažil vzdálit. Zkouška na alkohol následně odhalila 2,7 promile u řidiče vozu. Bavič, který krátce před havárií strávil chvíle se zpěvákem Stanislavem Hložkem (67), skončil v nemocnici. "Potkali jsme se na společné akci a v tu dobu byl střízlivý," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák.

Nehodu oznámil svědek v neděli okolo 21. hodiny na tísňovou linku 158, sdělili policisté. Vůz po nehodě museli vyprošťovat z potoka hasiči. Herec uvedl, že za nehodou jsou dlouhodobé neshody v rodině.

Před tím, než svůj vůz Václav Upír Krejčí zdemoloval, byl na veřejné akci s názvem »Den města Třemošnice«, kde vystupoval. Tam se potkal se zpěvákem Stanislavem Hložkem.

"Potkali jsme se na společné akci v Třemošnici nedaleko Slap a byl střízlivý. Pozdravili jsme se, prohodili jsme pár vět a říkal, že jede domů. Vůbec jsem netušil, co se stalo. Když mi pak řekli, že boural a měl tři promile, tak jsem byl rád, že to přežil. V jeho věku je ale krajně nezodpovědné řídit pod vlivem a zcela zbytečné, tím mě naštval," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, kterého zaskočilo, že Václav Upír Krejčí si sedl v opilém stavu do vozidla.

"Podstatné je, že se nikomu nic nestalo, snad se z toho poučí. I když je to kamarád, musím říct, že je to nezodpovědné pako," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz Stanislav Hložek.

Redakce oslovila specialistu na dopravu, který upřesnil, co umělci za nehodu hrozí. Není ovšem jisté, zda řídil pod vlivem, nebo konzumoval alkohol až po havárii. Policie každopádně v tuto chvíli nehodu vyšetřuje jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Hrozí mu 6 měsíců až 3 roky odnětí svobody, pokuta o jejíž výši rozhodne soud a zákaz řízení," sdělil pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný advokát přes dopravu Tomáš Maxa s tím, že procesně umělce čeká výslech a následně se spis přesune na státní zastupitelství, kde se bude rozhodovat o podání návrhu na potrestání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.