Co stojí za úspěchem seriálu Slunečná: Obsahová ředitelka Lenka Hornová promluvila

Lenka Hornová se podepsala pod řadu kvalitních televizních produktů
Lenka Hornová se podepsala pod řadu kvalitních televizních produktů
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2020

Je pracovitá, má charisma a nápady, které odrážejí její pracovní úspěchy. Ředitelka obsahu druhé nejsledovanější komerční tuzemské televizní stanice Lenka Hornová (54) má ve vedení televizních produktů nemalé zkušenosti. A i proto je zárukou kvality. O tom svědčí i úspěšný televizní seriál Slunečná, o kterém sympatická blondýna pro ŽivotvČesku.cz promluvila.

Seriál Slunečná odstartoval v polovině ledna a hned ve svém úvodu nečekaně porazil konkurenční Ordinaci. A vysokou sledovanost, která zrcadlí komplexní zpracování televizního produktu, si seriál drží nadále. Třeba úvod září vyšel primáckému seriálu v poměru televizních »koláčů« sledovanosti opět vítězně, když dominoval po 20. hodině ve všech diváckých kategoriích.

"Osobně jsem velmi ráda, že seriál a jeho dějová linka se lidem líbí, což se logicky odráží na sledovanosti. Sama seriál pravidelně sleduji a jde o kvalitní produkt, který si postupně nachází oblibu u dalších televizních diváků," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Hornová, která zastává na Primě pozici ředitelky obsahu poslední čtyři roky. Paradoxem na věci v boji o přízeň diváků je, že Hornová byla několik let producentkou seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Po odchodu Hornové z televize Nova se ukázalo, jak důležitou manažerkou je. Původní sledovanost Ordinace, která dosahovala průměrně okolo 1,5 milionu diváků, s jejím přechodem ke konkurenci, oslabila. Nekonečný seriál se dokonce dostal na chvíli i pod milion diváků. Aktuálně Ordinaci dělá vrásky na čele konkurenční Slunečná, která jí sportovní terminologií ukazuje záda.

"Pochopitelně mě těší, že seriál je úspěšný. Na scénář jsme v úvodu najali nejlepší lidi na trhu, Mirku Zlatníkovou a Radka Bajgara, kteří nám příběh pomohli nastavit a teď na něm pokračuje neméně úspěšný tým René Decastela. Důležité a ukazuje se, že i rozhodující je celkové zpracování, kdy bylo potřeba seriál zpracovat s vtipem a neurazit diváka nějakou hloupostí, protože divák je k těmto věcem velmi citlivý," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Lenka Hornová, která za seriálem stojí.

Kdo je Lenka Hornová:

Média jí začala zajímat už na střední škole. Od roku 1990 pracovala v rozhlase a televizi. Je jednou z autorek seriálu Ulice. Bývala producentkou reality show BigBrother. Coby hlavní producentka se podepsala pod úspěch seriálu Ordinace v růžové zahradě. Aktuálně si připsala na své kariérní konto další triumf se seriálem Slunečná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.