Covid se choval tak, jak Václav Klaus čekal. Nepropadal jsem panice, to doporučuji, řekl exprezident

Bývalý prezident Václav Klaus
Bývalý prezident Václav Klaus
Foto: Showpix.cz

Václav Klaus (79) detailně promluvil o tom, jak prožíval boj s koronavirem. Bývalý prezident uvedl, že choroba probíhala tak, jak čekal. Veřejnosti doporučuje, aby nepropadala panice. Podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz exprezidentovi v boji s nemocí pomohl i jeho přítel a lékař Pavel Bém (57).

Bývalý prezident Václav Klaus na prahu osmdesátky patří do rizikové skupiny. Veřejnost také s napětím sledovala, jak boj s covidem zvládne člověk, který na veřejnosti opakovaně nenosil roušky. Václav Klaus měl mírný průběh a nemoc se u něho projevovala tak, jak čekal.

"Cítím se docela dobře, u mě měla nemoc mírný průběh. Jeden den jsem měl teplotu 37,3. Ještě jednou jsem měl pak 37,1. Něco takového jsem očekával, nepropadl jsem panice. To bych doporučoval všem," uvedl Václav Klaus v pořadu Partie na CNN Prima News. Zachovat chladnou hlavu a nadopovat se vitamíny, to je podle Klause řešení.

Podle dřívějšího vyjádření bývalý prezident bral aspirin a na podporu imunity užíval isoprinosine. O jeho zdravotní stav se zajímal také jeho bývalý kolega a přítel z ODS Pavel Bém.

"Dostal od Pavla Béma oxymetr, který používají horolezci, když v Himalájích zdolávají osmitisícovky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Epidemie koronaviru v České republice začíná brzdit. Reprodukční číslo se drží pod klíčovo...

„Vím, že covid je středně vážná viróza, která se blbě šíří a v řadě případů dojde do tragických konců. Není to ale důvod k tomu, abychom panikařili a dělali tato opatření. Naše zdravotnictví není před kolapsem. Například mě si chtěli nechat v nemocnici. Řekl jsem, že tam být nechci. Tím jsem nezvýšil počet hospitalizovaných," dodal exprezident s tím, že svůj pohled na chorobu nemění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.