Covid se dotkl StarDance. Pozitivní test má Tereza Kostková. Čekáme na pokyny hygieny, sdělila mluvčí

Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2021

Sotva divácky oblíbená taneční soutěž StarDance začala, je její pokračování v následujících dnech ohrožené. Herečka Tereza Kostková (45), která tvoří moderátorské duo s Markem Ebenem (63), byla pozitivně otestovaná na covid-19. Je tedy jisté, že příštího přenosu se v žádném případě nezúčastní. Česká televize nyní řeší, zda v sobotu vůbec vysílat a zda všichni, kteří byli s Kostkovou v kontaktu, nebudou muset do karantény. "Nahlásili jsme to na hygienu a čekáme, jaké nám dá pokyny," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí televize Karolína Blinková.

V sobotu večer proběhlo první vyřazovací kolo soutěže StarDance, během kterého porotci a diváci prostřednictvím hlasování poslali domů herce Pavla Trávníčka (70). Jako vždy v předchozích letech přenos moderovala Tereza Kostková po boku Marka Ebena. Ačkoliv ještě v sobotu večer byla v pořádku a výsledek jejího testu na covid-19 byl negativní, během pouhých několika hodin se vše změnilo.

Informaci o nákaze Terezy Kostkové pro ŽivotvČesku.cz potvrdila mluvčí České televize. "My jsme to začali řešit odpoledne, kdy jsme zjistili, že Tereza Kostková je pozitivně testovaná na covid-19. Nahlásili jsme to na hygienu a čekáme, jaké nám dá pokyny. Předpokládám, že víc budeme vědět zítra," upřesnila aktuální situaci Karolína Blinková.

Příští přenos StarDance se bude muset obejít bez Terezy Kostkové. Zatím není jisté, zda by byla na sobotní přenos nahrazena jinou moderátorkou, či zda by si Marek Eben musel před kamerou poradit bez své dlouholeté pracovní partnerky. V tuto chvíli visí ale otazník i nad samotným natáčením, o jeho osudu rozhodnou pracovníci hygienické stanice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.