Covid si vybírá krutou daň: Na koronavirus zemřela 39letá zdravotní sestra Kateřina, maminka malé holčičky

Plicní klinika - Ilustrační snímek
Plicní klinika – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Smutná zpráva zasáhla jihlavskou nemocnici a celou veřejnost. Po náročném boji s onemocněním covid-19 zemřela teprve devětatřicetiletá zdravotní sestra Kateřina Š. (†39), která za sebou zanechala malou holčičku Anetku.

Současný stav v zemi zůstává i nadále závažný kvůli druhé vlně epidemie koronaviru. Těžké chvíle prožívá také naše zdravotnictví, které se ocitlo pod obrovským náporem nemocných a problémů z důvodu nedostatku zdravotnického personálu. Ale covid si vybírá svou krutou daň hlavně v počtu lidí, kteří svůj boj s nemocí prohráli. Jednou z nich je i mladá zdravotní sestra Kateřina Š., která pracovala na Ortopedicko-traumatologickém oddělení Nemocnice Jihlava. V září 2017 se vrátila na místo zdravotnice po mateřské dovolené a podzim letošního roku pro ni byl bohužel osudným. Zůstala po ní malá dcerka Anetka.

Po nerovném boji s koronavirem nakonec před několika dny zemřela. "Bylo mi ctí s Káťou sloužit, pracovat a hlavně se smát. Byla s ní velká sranda a byla srdíčkem traumatologie. Budeš nám všem moc chybět. Upřímnou soustrast rodině a hodně sil i pro Anetku," napsala kolegyně Marie vyjádření soustrasti pod oficiální prohlášení nemocnice.

Zveřejnil(a) Nemocnice Jihlava, p.o. dne Úterý 17. listopadu 2020

"Byla kamarádská, skromná, vyšla s každým a ráda si povídala. Její smích byl pověstný a nakažlivý. Byla velice pořádkumilovná, a to se projevovalo v práci i v péči o pacienty. Měla ráda, když pacienti byli čistí, vykoupaní a bylo o ně celkově postaráno. Potřebovala mít věci v pořádku," uvedla další zdravotní sestra, která se zemřelou Kateřinou pracovala v prohlášení ředitele nemocnice Lukáše Veleva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.