Covid skončil, je to jasné. Těším se na léto, bude byznys a pojede to, říká Roman Šmucler

Uznávaný odborník Roman Šmucler
Uznávaný odborník Roman Šmucler
Foto: nextfoto.cz

Názory na epidemii koronaviru jsou různé. Zubní lékař, podnikatel a moderátor Roman Šmucler (51) vnímá dění v zemi jako politickou hru, která vyvolává ve společnosti zbytečné obavy. Kvůli jednání a učiněním vládních kroků podle něj na vše doplatí lidé, kteří se během epidemie báli. Sám má vizi letošního léta poměrně jasnou a nepochybuje o tom, že podnikání začne znovu »žít«. "Mám více zaměstnanců, než jsem měl před krizí. Opravdu se těším na léto – že bude ohromný byznys a pojede to," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

I když někteří odborníci, jako například hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal (48), varují před tím, aby se Češi především během velikonočních svátků neukvapili v souvislosti se zpomalující se epidemií, Roman Šmucler vidí situaci naopak optimisticky. Myslí si, že teď už je hlavním tématem jenom politika.

"Jedeme pouze volební kampaň. Covid už skončil. Přiznám se, že kdybych nedostával dotazy novinářů, tak už ho vůbec neřeším. Je nad slunce jasné, že je konec. Já nabírám lidi, otvírám hospody, chystám hotely – zkrátka to rozjíždím," řekl Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz. Je názoru, že nyní dojde na »lámání chleba«, kdy se ukáže, kdo získával pouze lajky na Twitteru.

"Lidé, kteří řešili situaci racionálně, budou nyní tahat republiku z průšvihu a sami na tom osobně vydělají. A co se týče »panikářů«, na ty vláda postupně hodí zodpovědnost a nedostanou vůbec nic. Protože někdo to odskákat musí," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz prezident České stomatologické komory, který od propuknutí epidemie na jaře loňského roku kritizuje odborníky a vládu za strašení lidí, které situaci v ničem nepomáhá.

"Mám více zaměstnanců, než jsem měl před krizí. Opravdu se těším na léto – že bude ohromný byznys a pojede to. Nepropustil jsem pracovníky a nezavřel jsem provozovny - věřil jsem tomu. Spousta jiných lidí bude mít veliké problémy a je mi to líto. Někteří budou doživotně splácet dluhy, možná přijdou o střechu nad hlavou. Ale také lituji všechny ostatní, protože je jasné, že po volbách se musí zvýšit daně," doplnil Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

Zákaz cestovat do zemí, kde je extrémní riziko šíření nových mutací koronaviru, bude podle...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.