Covid vrátil hlavu státu i s třetí dávkou očkování z Lán do nemocnice. Situace šokovala předsedu Senátu Miloše Vystrčila

Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Prezident Miloš Zeman (77) byl převezen zpět do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Důvodem byl potvrzený výsledek testu na koronavirus. Nedávno prezident obdržel třetí očkovací dávku. "Důležité je, co bude s panem prezidentem, politické věci mohou pár dnů počkat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Sanita s prezidentem Milošem Zemanem před 19:30 dorazila do Ústřední vojenské nemocnice. Pražský hrad uvedl, že ve večerních hodinách bude informovat v tiskovém prohlášení.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se zprávu o prezidentově stavu dozvěděl od redakce ŽivotvČesku.cz. Zpráva ho velmi zaskočila, byl přesvědčen, že o prezidenta je pečováno tak, aby se onemocnění mohl vyhnout. Politické otázky Miloš Vystrčil řešit nechtěl.

"Na politickou reakci se nyní neptejte, pokud se nakazil covidem, tak jde v první řadě o život Miloše Zemana. Teď bych mu přál, aby všechno zvládl, protože to není legrace. Pokud je vážně nemocný a zároveň se nakazil covidem, tak i já jako laik bych se nyní ptal na zdravotní stav. Důležité je, co bude s panem prezidentem, politické věci mohou pár dnů počkat," uvedl předseda Senátu pro ŽivotvČesku.cz.

Z nemocnice byl prezident propuštěn po více než měsíci. ÚVN v tiskové zprávě uvedla, že hlavě státu doporučila další setrvání v péči lékařů. Vzhledem ke zlepšení jeho zdravotního stavu ale jeho rozhodnutí respektuje. Péči proto předala do rukou všeobecných sester ze společnosti Senior Home Group.

Zeman byl v ÚVN od 10. října s potížemi způsobenými nespecifikovaným onemocněním. Podle člena prezidentova lékařského konzilia chirurga Pavla Pafka má chronické jaterní onemocnění. Naznačil, že to je cirhóza. Původně byl prezident hospitalizován na oddělení intenzivní péče, později byl přemístěn na rehabilitační oddělení a pak na lůžko dlouhodobé péče.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.