Covidem jsem se už nakazil třikrát. Na onemocnění mi zemřel člen rodiny, říká Jiří Kajínek. Popsal průběh

Omilostněný Jiří Kajínek
Omilostněný Jiří Kajínek
Foto: nextfoto.cz

Jiří Kajínek (59) je jednoznačně přesvědčen, že koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, rozhodně není banální choroba. V závěru roku se dozvěděl velmi smutnou zprávu, že jeho rodinný příslušník onemocnění covid-19 podlehl. Sám onemocnění prodělal třikrát. "Jednou jsem měl středně těžký průběh a do zpěvu mi rozhodně nebylo," přiznal pro ŽivotvČesku.cz muž, kterému udělila po 23 letech ve vězení milost hlava státu.

Třikrát během roku, kdy v Česku vypukla epidemie koronaviru, se stihl nakazit. Nemoc mu vzala i blízkého člena rodiny. To je bilance, kterou zažil Jiří Kajínek.

"Na koronavirus mi zemřel v závěru roku bratranec, což mě samozřejmě zasáhlo. Je to zákeřný vir, který může ublížit i člověku, u kterého by to nikdo nečekal. Všichni to brali na lehkou váhu před rokem a je třeba připomenout, že zlehčovat to není dobré. Sám jsem tím onemocněl třikrát. Na začátku epidemie jsem měl středně těžký průběh, dvakrát pak lehký. Byl jsem v karanténě a tak nějak věřím, že se mi to už vyhne," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek s tím, že při nejtěžším průběhu byl značně unavený, měl bolesti hlavy a prakticky jen ležel.

Jiří Kajínek má v současnosti největší obavy o svou osudovou ženu - lékařku Magdu Gubovou, které se nákaza zázrakem vyhnula. Před časem partnerka Jiřího Kajínka přiznala, že jí lékaři diagnostikovali chronickou leukémii. A tak na sebe dává zejména teď, kdy epidemie sílí, velký pozor.

V Česku dál ubývá nových případů nemoci covid-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu