Covidem jsem se už nakazil třikrát. Na onemocnění mi zemřel člen rodiny, říká Jiří Kajínek. Popsal průběh

Omilostněný Jiří Kajínek
Omilostněný Jiří Kajínek
Foto: nextfoto.cz

Jiří Kajínek (59) je jednoznačně přesvědčen, že koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, rozhodně není banální choroba. V závěru roku se dozvěděl velmi smutnou zprávu, že jeho rodinný příslušník onemocnění covid-19 podlehl. Sám onemocnění prodělal třikrát. "Jednou jsem měl středně těžký průběh a do zpěvu mi rozhodně nebylo," přiznal pro ŽivotvČesku.cz muž, kterému udělila po 23 letech ve vězení milost hlava státu.

Třikrát během roku, kdy v Česku vypukla epidemie koronaviru, se stihl nakazit. Nemoc mu vzala i blízkého člena rodiny. To je bilance, kterou zažil Jiří Kajínek.

"Na koronavirus mi zemřel v závěru roku bratranec, což mě samozřejmě zasáhlo. Je to zákeřný vir, který může ublížit i člověku, u kterého by to nikdo nečekal. Všichni to brali na lehkou váhu před rokem a je třeba připomenout, že zlehčovat to není dobré. Sám jsem tím onemocněl třikrát. Na začátku epidemie jsem měl středně těžký průběh, dvakrát pak lehký. Byl jsem v karanténě a tak nějak věřím, že se mi to už vyhne," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek s tím, že při nejtěžším průběhu byl značně unavený, měl bolesti hlavy a prakticky jen ležel.

Jiří Kajínek má v současnosti největší obavy o svou osudovou ženu - lékařku Magdu Gubovou, které se nákaza zázrakem vyhnula. Před časem partnerka Jiřího Kajínka přiznala, že jí lékaři diagnostikovali chronickou leukémii. A tak na sebe dává zejména teď, kdy epidemie sílí, velký pozor.

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili op...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.