Covidová krize ve StarDance očima Vlastimila Harapese: Je potřeba to brát sportovně

Bývalý porotce StarDance a tanečník Vlastimil Harapes
Bývalý porotce StarDance a tanečník Vlastimil Harapes
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2021

Taneční soutěž StarDance se vysílá již řadu let. Zatímco moderátorské duo - Marek Eben (63) a Tereza Kostková (45) zůstává oblíbenou stálicí, jež bohužel na krátký čas rozdělilo hereččino onemocnění koronavirem, na křeslech porotců se za dobu existence pořadu vystřídala řada tváří. "Vzpomínám na to rád, mnohé mi to dalo," řekl pro ŽivotvČesku.cz člen poroty historicky prvního ročníku Vlastimil Harapes (75).

V taneční show StarDance …když hvězdy tančí hodnotí čtyřčlenná porota soutěžící páry, které předvádí v jednotlivých kolech nejrůznější taneční styly. V letošním ročníku patří mezi slavné »katy« Richard Genzer (54), Zdeněk Chlopčík (64), Tatiana Drexler (58) a Jan Tománek (43). Když televizní pořad plný hvězd začínal, v porotcovských křeslech usedli Jan Révai (47), Zdeněk Chlopčík, Eva Bartůňková a jako poslední legendární mistr tance Vlastimil Harapes. Právě ten zavzpomínal na zkušenosti, které během soutěže získal.

"Rád na to vzpomínám, vlastně mi to hodně dalo. Je to přeci jen něco jiného, než tančit na jevišti v nějakém konkrétním stylu. Svým způsobem to připomíná spíše sportovní soutěž, ale to je na tom právě to zajímavé," řekl Vlastimil Harapes pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na covidovou krizi, která se velmi výrazně dotkla letošní ročníku StarDance, má jasný názor.

"Člověk s tím prostě nemůže nic dělat, takže je potřeba to brát sportovně a zkrátka tomu čelit. Asi to tak mělo být a je to do jisté míry nějaká zkouška, kterou měl pořad zvládnout. A zatím to vypadá, že soutěž v ní obstála, ačkoli to úplně posoudit nemohu, protože zrovna poslední díl jsem bohužel ještě neměl možnost vidět," dodal uznávaný taneční mistr pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.