Covidová realita v Česku: Hygiena nás ještě nekontaktovala, říká manželka Pavla Trávníčka o setkání s nakaženou moderátorkou

Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková a Pavel Trávníček s taneční partnerkou Veronikou Lálovou.
Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková a Pavel Trávníček s taneční partnerkou Veronikou Lálovou.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Televizní taneční soutěž StarDance řeší velký problém, moderátorka Tereza Kostková (45) je pozitivní na koronavirus. Vedení televize s hygienou od pondělí řeší, zda může taneční show pokračovat. Tereza Kostková se totiž v sobotu večer pohybovala v těsné blízkosti soutěžících i některých hostů. "Hygiena nás zatím nekontaktovala, čekáme, co vlastně bude, zatím se to řeší," řekla v úterý dopoledne pro ŽivotvČesku.cz Monika Trávníčková (35), která při soutěži podporovala svého manžela Pavla Trávníčka (71). Redakce kontaktovala pražskou hygienickou stanici o vyjádření, proč úřad nejedná.

Osud taneční show StarDance je nejistý a je velkou otázkou, zda se bude moci v sobotu večer uskutečnit přímý přenos ze slavnostního večera. Česká televize oznámila, že moderátorka Tereza Kostková byla pozitivně testovaná na koronavirus.

"My jsme to začali řešit odpoledne, kdy jsme zjistili, že Tereza Kostková je pozitivně testovaná na covid-19. Nahlásili jsme to na hygienu a čekáme, jaké nám dá pokyny. Předpokládám, že víc budeme vědět v úterý," uvedla v pondělí odpoledne pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

Oblíbená taneční soutěž slavných tváří je velmi sledovaným televizním pořadem, je proto logické, že řada diváků by si přála, aby v sobotu večer mohli vidět již třetí díl jedenácté řady. Vedení televize řeší, kdo by o víkendu akci moderoval, Tereza Kostková to nebude určitě a nad Markem Ebenem (63) visí otazník, protože celý večer se pohyboval v blízkosti své kolegyně. A nebyl sám.

Více podrobností k sobotnímu večera sdělila Monika Trávníčková, která v sále podporovala svého manžela Pavla Trávníčka. Ten sice neuspěl a spolu s tanečnicí Veronikou Lálovou soutěž opustil, ale s Terezou Kostkovou se také setkal. Podle Moniky Trávníčkové je ale nikdo z hygieny, která se podle vyjádření České televize případem zabývá, nekontaktoval.

"Hygiena nás zatím nekontaktovala, čekáme, co vlastně bude, zatím se to řeší. Televize s hygienou jedná, jak to celé se StarDance bude. Je fakt, že všichni se tam s Terezkou Kostkovou potkali dost na blízko, je otázkou, co podniknou," pokrčila rameny Monika Trávníčková, když pro ŽivotvČesku.cz popisovala, že zatím netuší, jak to s taneční show vypadá.

"Co se stalo, jsme se dozvěděli v pondělí. Měli jsme s manželem jet na online přenos do České televize, Pavel měl vystoupit jako člen vyřazeného páru. Přijeli jsme před budovu a dozvěděli jsme se, že natáčení zrušili, dozvěděli jsme se to před sedmnáctou hodinou, ale prý bude nějaký náhradní termín," dodala pro ŽivotvČesku.cz manželka slavného herce, která samozřejmě netuší, kde se mohla Tereza Kostková nakazit. Podle Moniky Trávníčkové totiž při natáčení panují poměrně přísná pravidla. I když kamery zabírají hosty bez respirátorů, tak podle Moniky Trávníčkové je realita přísná a testy prokazující bezinfekčnost jsou kontrolovány. Respirátory se prý odkládají až těsně před natáčením.

"Při příchodu je nutné prokázat se negativním testem s kódem. Je jedno, zda jde o antigenní test či PCR test, ale musíte mít potvrzení na papíře a nebo v aplikaci v mobilu. Navíc při příchodu ještě všem měří teplotu. Po celou dobu, než se usedne ke stolu, je nutné mít respirátor, ten se sundá jen na přenos. Je záhada, kde se Terezka Kostková nakazila, ale je faktem, že je to nevyzpytatelné a mohla se nakazit kdekoliv," shrnula pro ŽivotvČesku.cz manželka Pavla Trávníčka, která také připustila možnost, že Tereza Kostková možná žádné vážné zdravotní problémy nemá, jen jí vyšel pozitivní test.

"Publikum v pořadu StarDance vystupuje v roli účinkujících, do publika jsou zvány známé osobnosti, rodinní příslušníci účinkujících a jejich autentické reakce jsou součástí natáčení, které probíhá podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a všem nařízením. Pracovní postupy jsme rovněž konzultovali s příslušnou hygienickou službou. Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu. Respirátory jsou povinné ve všech prostorách s výjimkou času natáčení. Nad rámec všech opatření musí mít štáb, účinkující i všichni diváci negativní test na covid-19, a to i když jsou očkováni či prodělali nemoc," popsala natáčení pořadu pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

Redakce ŽivotvČesku.cz na základě slov Moniky Trávníčkové a některých dalších lidí, kteří ten večer byli v blízkosti moderátorky, kontaktovala mluvčího Hygienické stanici hlavního města Prahy Zbyňka Boublíka, který zcela striktně odmítl o čemkoliv mluvit do telefonu a vyžádal si dotaz emailem.

Překvapením rozhodně je, že nikdo z hygieny zatím redakcí oslovené účastníky soutěže nekontaktoval, o to více v době, kdy počty nakažených rostou a přibývá hospitalizovaných.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.