ČSSD se přiblížila lidem. Jana Maláčová s 10 lidmi u stolu. Když si povídám, nepočítám je, uvedla ministryně

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
Foto: Se svolením Jany Maláčové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 8. 2021

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40) se přiblížila lidem a ukázala fotku, jak sedí u stolu a diskutuje s potenciálními voliči. Na fotografii ale dochází k porušování protikoronavirových restrikcí. V době pořízení snímku se u stolu mohly sejít jen 4 osoby. "V zápalu debaty jsem přestala počítat lidi u stolu," uvedla ministryně pro ŽivotvČesku.cz.

Ministryně práce a sociálních věcí znovu ukázala, že se ČSSD umí, když chce, přiblížit lidem. V mnoha restauracích a hospůdkách »obyčejní« Češi nedodržují opatření o maximálním počtu čtyř lidí u jednoho stolu a také ministryně ukázala, že si počítáním lidí hezké setkání narušovat nenechá. Jana Maláčová zveřejnila snímek, na kterém diskutuje se skupinou, která čítá zhruba deset hlav.

"Vaše vláda dnes milostivě povolila občanům, že jich u jednoho stolu smí sedět maximálně šest, ne už jenom čtyři. Ve stejný den sedíte u jednoho stolu v mnohem větším počtu. Co tedy doopravdy platí? Děkuji za odpověď, vládou dezorientovaný občan," vyzval ministryni přes sociální sítě k reakci člen TOP 09 Miroslav Kalousek (60), který připomněl, že vláda navýší možný počet lidí u stolu na šest až od září.

Ministryně práce a sociálních věcí pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že když horlivě diskutuje, tak nepočítá, kolik lidí je u stolu. "To nebyla do detailu organizovaná akce, přišlo víc lidí, než jsem čekala. Řešili jsme drahé bydlení a další otázky, které mladé lidi trápí. V zápalu debaty jsem zapomněla sledovat, kolik je nás u stolu," vysvětila Jana Maláčová pro ŽivotČesku.cz.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch již uvedl, že sešlost a případnou penalizaci prohřešku bude posuzovat příslušná hygienická stanice. "Opatření platí pro všechny. Na sociálních sítích jsem to viděl a zaujalo mě to, že se to dělo přesně v 19:30, kdy zasedala vláda a účastnili se jí všichni ministři až na paní ministryni Maláčovou. Chyba to je, řešit to bude případně hygiena," sdělil na tiskové konferenci Adam Vojtěch.

Podle osloveného politologa porušení vládních opatření nebude mít na voliče ČSSD žádný vliv. "Je to prkotina. Voliči to řešit nebudou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek. Jisté je, že Jana Maláčová na sebe v poslední době umí strhnout pozornost. Po boku svého poradce Matěje Stropnického (37) začala kontrolovat pracovní podmínky v českých firmách, což je podle expertů předvolební počin, který by stranu mohl na poslední chvíli dostat do Poslanecké sněmovny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.