Čtyři roky na svobodě. Jiří Kajínek si koupil nový byt a jezdí mercedesem. Prozradil, kam vyrazí na dovolenou

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Nedávno si pořídil s partnerkou, psycholožkou Magdou Gubovou (68), v Brně nový byt, který ale nechtějí pronajímat. Mají ho jen pro návštěvy, aby měly kde přespat. Jiří Kajínek (60) na konci května oslavil čtyři roky od propuštění na svobodu, když získal prezidentskou milost. "Užívám si každý den. Stále jezdím mercedesem a miluji život," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který v roce 2017 opustil věznici v Rýnovicích.

Celkem 23 let si odseděl ve vězení a v současnosti prý Jiří Kajínek žije z úspor, honorářů za film a za knihu o své minulosti. A nežije si špatně. "Není den, který bych promrhal. Pořád něco dělám a užívám si svobody. Chodím na střelnici, ryby a plánujeme i dovolenou. Vypadá to, že opět dáme Itálii, do které zvládneme přijet za 7 hodin. Kdybych shrnul ty čtyři roky, tak si je užívám naplno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek.

Do vězení se Kajínek dostal za vraždu dvou lidí, k níž došlo 30. května 1993 u plzeňské věznice Bory. Podle pravomocného rozhodnutí z roku 1998 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliana Pokoše. Druhý bodyguard Vojtěch Pokoš přežil a právě on označil za střelce Kajínka. Ten ale vinu odmítá a tvrdí, že vražd se nikdy nedopustil.

Na svobodu byl propuštěn 27. května 2017. Tehdy na sebe strhnul pozornost nejen tím, že dostal prezidentskou milost, veřejnost zaujal i jeho svítivě zelený nátělník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.