Čtyři roky od smrti Karla Gotta. Zpěvákův hrob už zdobí první květiny od fanoušků. Moc nám Mistr chybí, vzpomínají výletníci z Ostravy

Fanoušci z Ostravy
Fanoušci z Ostravy
Foto: ŽivotvČesku
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2023

Před čtyřmi lety navždy odešla pěvecká legenda a miláček národa zpěvák Karel Gott. Přesně 1. říjnový den v roce 2019 se Česko zahalilo do smutku. Několik dní po zpěvákově smrti se s ním chodily rozloučit davy fanoušků z Česka i z ciziny do paláce Žofín. Místo posledního odpočinku pro legendárního umělce rodina vybrala na hřbitově v pražských Malvazinkách, kam nyní chodí na Karla Gotta vzpomínat jeho příznivci a fanoušci. Na Smíchovský hřbitov se krátce před smutným výročím vydala i redakce ŽivotvČesku.cz. "Moc nám Mistr chybí, jezdíme sem každý rok," svěřili manželé Juroškovi z Ostravy, které redaktor zastihl u zpěvákova hrobu.

Pěvecká legenda Mistr Karel Gott zemřel po vážné nemoci ve spánku ve své vile na pražské Bertramce před čtyřmi lety. Smutné výročí přiláká v neděli na jeho hrob v pražských Malvazinkách mnoho jeho fanoušků, kteří se se ztrátou svého idola dodnes nelehce vyrovnávají. Redakce ŽivotvČesku.cz se na poslední místo Mistrova odpočinku vydala už v sobotu, aby zjistila, kolik květin a vzpomínkových předmětů Gottův hrob prozatím zaplavilo. Před hrobem bylo v sobotu v podvečer položeno několik řezaných růží a podzimní květiny v květináčích.

Redaktor portálu ŽivotvČesku.cz zastihl na hřbitově i několik fanoušků, kteří přišli na zpěváka v tichosti zavzpomínat. "Každý rok na hrob jezdíme až z Ostravy. Moc nám Mistr chybí," řekli pro ŽivotvČesku.cz manželé Juroškovi, kteří návštěvu zesnulého zpěváka vždy spojí s výletem do Prahy.

U hrobu leží i několik menších i větších kamínků se vzkazy od fanoušků a stejně tak nechybí andělíčci různých velikostí, kteří připomínají, že na Karla Gotta vzpomíná stále spousta lidí, kteří ho milovali.

Karel Gott, který si získal přezdívku »Sinatra Východu«, byl nejen neobyčejnou osobností české hudební scény, ale také mužem, který byl pro mnohé vzorem. Za svůj život získal 32 zlatých desek, jednu diamantovou, celkem 42 slavíků a nazpíval více jak 2 500 písní. Jeho hity jako Lady Karneval, Když muž se ženou snídá, Stokrát chválím čas nebo Včelka Mája či Kdepak ty ptáčku hnízdo máš a další zůstanou nezapomenutelné.

Hvězda českého šoubyznysu, která na české hudební scéně zářila od 60. let, po sobě zanechala manželku Ivanu (47) a dcery Charlotte Ellu (17) a Nellu Sofii (15).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.