Cukrářka Ivka se přestěhovala do luxusního bytu 4+1 v centru Prahy. Ukázala nový domov, o kterém vždy snila

Iva Sarauerová se přestěhovala do nového bytu
Iva Sarauerová se přestěhovala do nového bytu
Foto: se souhlasem Ivy Sarauerové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2021

Domov je základem šťastné rodiny, a proto by měl ideálně splňovat představy a sny. Ty si splnila nadaná kuchařka a cukrářka Iva »Ivka« Sarauerová, která společně se dvěma syny – Hugem (10) a Kvídem (12) opustila starý byt 2+1, kde rodina strávila dlouhé měsíce během epidemie a celkově 3 roky. Všichni to zvládli, ale ukázalo se, že je načase odejít do nového a většího bydlení. "Byli jsme tam dlouho zavření, ještě když probíhala distanční výuka. Kvído je už »puberťák« a kluci měli opravdu malý pokojíček. Já jsem měla obývák spojený s jídelnou a ložnicí a v bytě jsem měla uložené ještě spinningové kolo… hrůza," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemie koronaviru byla dlouhá a lidé museli trávit většinu času zavření doma, což se logicky podepsalo na zdraví a jejich psychice. Rodiče měli plnou hlavu starostí a řešili mimo jiné děti, které zůstávaly kvůli situaci v zemi a uzavřeným školám doma, kde probíhala online výuka. Iva »Ivka« Sarauerová, která byla hvězdou poslední vysílané řady gastronomické show, překonala náročné období se dvěma syny v bytě o velikosti 2+1 a rozhodla se, že nastal čas na změnu. Jde v podstatě i o jistou symboliku – opustit staré a vstoupit do nového s pocitem začátku další životní kapitoly, která bude mít snad už pozitivnější vyhlídky.

Sympatická blondýnka, která vyniká cukrářskými schopnostmi a profesionálně se věnuje výrobě luxusních dortů, zůstala na výchovu synů sama, ale to ji nezlomilo. Díky své vůli a odhodlání se jí podařilo po účasti v kulinářské soutěži prosadit a může tak svým potomkům i sobě dopřát vysněný domov.

"Bydleli jsme na malém prostoru – byt 2+1, 43 metrů čtverečních. Už jsme tam ani nemohli dýchat, vznikaly hrozné přetlaky a nedalo se to zvládat. Byli jsme tam dlouho zavření, ještě když probíhala distanční výuka. Kvído je už »puberťák« a kluci měli opravdu malý pokojíček. Já jsem měla obývák spojený s jídelnou a ložnicí a v bytě jsem měla uložené ještě spinningové kolo… hrůza. Až se všechno zařídí, Kvído s Hugem budou mít krásné pokojíčky. Přestěhovali jsme se do holobytu 4+1, který má 100 metrů čtverečních, což je podstatný rozdíl. Konečně můžu dýchat a mít prostor," sdělila šťastná Iva Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz.

Během tří dnů se jí podařilo hodně věcí zařidit, ale postupně má v plánu ještě další nákupy a dovybavení celé domácnosti. "Nějaký nábytek jsme měli z předchozího bytu, ale kluci budou spát zatím na matracích, protože dříve měli palandu, kterou už v novém nemají. Nejde to zvládnout všechno hned, ale už teď si můžou užívat krásného prostoru. Dokoupili jsme celkem dost nábytku, čímž vznikly úložné prostory, kam si dávají věci. Ale teprve včera jsem se kompletně přestěhovala ze starého bytu a mám spoustu krabic a věcí k vybalení. Ráno jsem hledala prádlo a ponožky jsem si půjčila od Huga (směje se). Stěhováci zůstali koukat, kolik toho musí přestěhovat – oni odnášeli a já mezitím ještě balila z velkých vestavěných skříni spoustu oblečení do tašek. Něco jsem stihla vytřídit, ale něco vůbec. Včera došlo na akci »Kulový blesk«," řekla nadaná kuchařka a hvězda televizní gastro show pro ŽivotvČesku.cz s tím, že by potřebovala minimálně týden, aby mohla vše v klidu vybalit a uklidit.

Nový domov ale nemá daleko od toho původního. Podařilo se jí najít lokaci, která je blízko školy i její práce. "Předtím jsme bydleli také na Žižkově. Nestěhovali jsme se moc daleko. Pro mě je hlavní, že kluci mají domov zhruba 200 nebo 300 metrů od školy a já mám svoji výrobnu blízko. Máme krásný výhled do zeleně, což je balzám na duši. Celý život jsem tady kolem chodila a říkala jsem si, jak je to nádherné bydlení. Nyní máme v bytě velká okna až na zem, díky nimž je prostor otevřený, vzdušný a světlý. Myslím si, že je to jeden z nejhezčích bytů na Žižkově. Máme k němu ještě zahradu, kde chci klukům pořídit kulatý bazén a pingpongový stůl. Hugo měl narozeniny, tak plánujeme takovou »kolaudačku«," dodala Iva Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.