Cylindr a vážný výraz: Unikátní snímek ze svatby primátora Zdeňka Hřiba, který si řekl »Ano« s manželkou Annou

Zdeněk Hřib se svou manželkou Annou.
Zdeněk Hřib se svou manželkou Annou.
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

Zdeněk Hřib se řadí k předním českým politikům. Aktuálně vykonává funkci primátora hlavního města Prahy. A i přes jeho vážný výraz platí v soukromí za pohodáře a vyznavače rodinného života. Redakci ŽivotvČesku.cz se podařilo získat unikátní snímek ze svatby Zdeňka Hřiba, na kterém byste ho nejspíš nepoznali.

Zdeněk Hřib se svou milovanou manželkou Annou vychovávají tři děti. Svatbu měli 14. července v roce 2012 a Zdeněk pro redakci ŽivotvČesku.cz na svůj velký den zavzpomínal.

"S manželkou jsme se brali na zámku Loučeň, který jsme si s Aničkou oblíbili a byli tam i několikrát na výletě. Dost nás okouzlilo prostředí, zejména labyrinty v zámeckém parku. I svatební oznámení proto bylo na motivy shledání se nás dvou v bludišti světa," popsal Hřib, který se během obřadu oblékl tématicky prostředí. Stejně jako jeho manželka připomínala v krásných krémových šatech princeznu.

"Obřad se konal venku, ale oběd byl jen pro rodiny a ostatní pozvaní měli piknikové koše do zámeckého parku. Ten den si vybavuji přesně, protože jsem si rozšířil svůj gastronomický slovník o termín »crudite«. Česky jsem tomu do té doby říkal krájená zelenina," upřesnil primátor Prahy s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz.

Zdeňkovi a jeho krásné manželce svatební den vyšel lidově řečeno na jedničku. "Mělo ten den pršet, ale při obřadu se nad námi vyjasnilo počasí," dodal Zdeněk Hřib.

Jak to manželům při jejich slibu lásky a věrnosti slušelo, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.