Daenerys ze Hry o trůny se změnila. Emilia Clarkeová promluvila o smolném konci seriálu

Herečka Emilia Clarkeová
Herečka Emilia Clarkeová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2021

Herečka Emilia Clarkeová (34) se proslavila v seriálu Hra o trůny. Získala roli Daenerys Targaryen, matky draků a ženy, jejímž cílem bylo získat korunu. Diváci ji znají s dlouhými blond vlasy, ve skutečnosti je ale herečka hrdou brunetou a stejně jako mnohé fanoušky seriálu, i ji naštval konec.

Emilia Clarkeová si v seriálu Hra o trůny zahrála Daenerys Targaryen, blond ženu se silnými ambicemi stát se královnou. Její postava nosila jedny krásné šaty vedle druhých a dlouhé vlasy splétala do copů. Na luxusní oděvy ani složité účesy herečku ve skutečnosti neužije.

Herečka nemá ambice si kohokoliv podmaňovat, naopak se podílí na charitativní činnosti a věrně se stará o adoptovaného pejska. Také nosí kratší hnědé vlasy a proto je oproti své seriálové postavě absolutně k nepoznání. Stejně jako mnozí fanoušci je navíc naštvaná tím, jak Hra o trůny skončila.

"Když jsem dostala scénář, říkala jsem si, co si budou fanoušci asi myslet. To díky nim jsme dosáhli velkých úspěchů a pro ně jsme natáčeli," přiznala deníku The Times Emilia své obavy po přečtení osudu mnoha postav.

Osud Daenerys herečku zaskočil. "Nebudu lhát, byla jsem příšerně naštvaná, mrzelo mě to a také jsem to obrečela. Ale Hra o trůny měla obrovský vliv na mou kariéru a za to jsem vděčná," řekla umírněně Clarkeová, jejíž postava byla zavražděna.

Poslední série Emilii zklamala i v jiném ohledu. "Nebyla jsem úplně spokojená s tím, že šlo jen o samou akci, zatímco dialogy byly malicherné a vývoj vztahů stagnoval. Ale taková zřejmě byla povaha celé show a na rozvoj nebyl prostor," doplnila seriálová Daenerys.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.