Dalibor Gondík se do očkování nehrne. Jsem konzervativní, říká o sobě. Vysvětlil, proč se nepřihlásil

Moderátor Dalibor Gondík
Moderátor Dalibor Gondík
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2021

Očkování proti covidu-19 je v Česku rozjeté už téměř 5 měsíců a ke skupinám, které mají na vakcínu nárok, se nově od pondělí 24. května přidává i skupina lidí ve věku od 35 let. Úspěšný herec, moderátor a hudebník Dalibor Gondík (51) už mohl být jedním z očkovaných nejen s ohledem na věk, ale zatím se do něj příliš nehrne. "Jsem učitel na konzervatoři, takže jsem byl vlastně hned v první vlně ve skupině, která měla možnost se nechat očkovat. Ale na mě se musí se vším pomalu, protože jsem hrozná »konzerva«," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemická situace se výrazně zlepšuje a počty nakažených den ode dne klesají. Podle odborníků má na tom významný podíl očkování, které snižuje riziko šíření viru v populaci, případně zmírňuje průběh onemocnění covid-19. Dalibor Gondík už mohl vakcinaci podstoupit, ale zatím zůstává trochu skeptický a raději vyčkává.

"Už je mi 51 let a pamatuju si, že jsme byli očkovaní v dětských letech. Jsem učitel na konzervatoři, takže jsem byl vlastně hned v první vlně ve skupině, která měla možnost se nechat očkovat. Ale na mě se musí se vším pomalu, protože jsem hrozná »konzerva«. Takže stále čekám," vyjádřil se Dalibor Gondík pro ŽivotvČesku.cz k tématu očkování proti covidu-19, které se neustále rozšiřuje o další skupiny a nyní už je dostupné dokonce lidem od 35 let.

Na druhou stranu přiznává, že vakcinace proti koronaviru bude zřejmě nutná z hlediska cestování a možnosti účastnit se dalších kulturních akcí nebo třeba sportovních aktivit. "Chápu, že asi ty různé covid pasy a podobně… očkování bude pravděpodobně nutné. Nicméně zatím jsem se nepřihlásil do fronty (směje se)," dodal Dalibor Gondík pro ŽivotvČesku.cz.


Za neděli 23. května bylo očkováno 29 660 lidí a data ministerstva zdravotnictví udávají celkový počet vykázaných očkování číslem 4 687 975. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje 4 512 hlášení nežádoucích účinků na vakcíny proti koronaviru, kdy jsou nejčastějšími projevy zimnice, únava, horečka nebo reakce v místě vpichu jako otok, zarudnutí nebo bolest.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.