Další demonstrace v ulicích Prahy: Iniciativa Chcípl PES chystá na neděli protesty proti vládním opatřením

Policie musí řešit často nelehké úkoly
Policie musí řešit často nelehké úkoly
Foto: Archiv Policie ČR
Publikováno: 7. 1. 2021

Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES chystá na neděli další demonstraci proti vládním opatřením. Začne ve 14:00 na Staroměstském náměstí v Praze. Organizátoři to dnes řekli novinářům. Kritizovali také podporu podnikatelům, kterou vláda v pondělí schválila. Žádají, aby místo příspěvku na pracovníka ve výši 400 korun za den dostali podnikatelé 70 procent tržeb z minulého období.

"Na této demonstraci vyhlásíme otevření České republiky. Nebudeme respektovat vládní opatření, která nefungují, ale naopak zapříčinila daleko vražednější pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti," řekl za iniciativu David Biksadský. Nedělní demonstraci bude moderovat. Organizátoři vyzývají účastníky, aby přišli v rouškách a dodržovali poklidný ráz akce a platná vládní opatření.

K iniciativě se podle jejích zástupců připojují i živnostníci a podnikatelé v jiných sektorech než jen z pohostinství. Jako příklad uvedli zástupce některých kulturních a sportovních podniků a organizací. Celkem nyní skupina čítá asi 1000 podniků z celé ČR.

https://www.facebook.com/groups/750130528925351

Zveřejnil(a) Chcípl PES dne Úterý 5. ledna 2021

Členy iniciativy dnes podpořil také hudebník Daniel Landa. Řekl, že iniciativa chce shromáždit odborníky, kteří by navrhli bezpečnou cestu k otevření Česka a kterou by iniciativa předložila vládě.

Iniciativa už minulý víkend uspořádala pokojný protest v centru Prahy. Členové iniciativy a jejich příznivci vytvořili z půllitrů a skleniček se svíčkami světelnou cestu od úřadu vlády až na Staroměstské náměstí. Akce měla podle pořadatelů upozornit na kritickou situaci malých a středních živnostníků a podnikatelů. Žádali vládu, ať ukončí opatření kvůli koronaviru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.