Reklama:

Další dítě v babyboxu. Čtyřměsíční chlapeček měl u sebe rodný list, rodiče najde sociálka, říká Ludvík Hess

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2021

Ráno čekalo na zaměstnance šumperské nemocnice překvapení. Do tamního babyboxu byl odložen teprve čtyřměsíční chlapec, který byl v pořádku a zdravý. Děťátko zůstává nyní v péči lékařů, kteří se o něj starají. "Před babyboxem jsem viděl dva páry nohou – ženské a mužské. Odložili miminko i s dokumenty a očkovacím průkazem. Tím zkomplikovali život sobě i pracovníku OSPOD, opatrovnickému soudu a všem účastníkům" řekl zakladatel babyboxů Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Do klimatizované schránky pro opuštěné děti byl chlapeček Vítek uložen dnes ráno po 7. hodině. Byl oblečený do šedého plyšového overalu s kapucí a v puse měl modrý dudlík. Miminko je podle všeho v pořádku a těší se dobrému zdraví. Chlapeček zatím zůstane v nemocnici, ale jeho rodiče si jednou věcí poměrně znesnadnili život.

"Jeho celé jméno a datum narození jsou informace, které nemohu sdělit. Došlo k absurdní situaci, podruhé za existenci babyboxů. Rodiče odloženého chlapce u něj nechali doklady. Tedy předpokládám, že to byli rodiče, protože jsem viděl před babyboxem dva páry nohou – ženské a mužské. Odložili miminko i s dokumenty a očkovacím průkazem. Tím zkomplikovali život sobě i pracovníkům OSPODu (Orgán sociálně-právní ochrany - pozn. red), opatrovnickému soudu a všem účastníkům," vyjádřil se zakladatel babyboxů pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je to podruhé, co se něco takového stalo a rodiče dítěte vyhledají pracovníci »sociálky«.

Reklama:

"Poprvé se to stalo u prvního děťátka v roce 2006. Miminko bylo odloženo také s rodným listem. Pracovníkům OSPOD nezbyde nic jiného, než rodiče nalezeného chlapečka oslovit a začít s nimi jednat – což je složitá anabáze,“ uzavřel Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: