Reklama:

Další dítě v babyboxu, tentokrát ještě spojené s placentou. Chlapeček pojmenovaný David potvrdil zvláštní jev u odložených dětí

Ludvík Hess
Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2024

Dvojčetnost se opět naplnila. Jde o specifický jev, který se relativně často vyskytuje u dětí odložených do takzvaných babyboxů. "V sobotu 29. června v 4:43 se rozezněl alarm v místnosti stálé služby v Nemocnici Sokolov a zdravotníci z babyboxu vyzvedli zdravého chlapečka, kterého pojmenovali David," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel schránek Ludvík Hess.

Reklama:

Babybox je de facto novorozenecký inkubátor, který v momentě, kdy je do něj vloženo dítě, sepne funkci vyhřívání a ventilaci a s mírnou prodlevou také alarm, který upozorní zdravotnický personál. Následně určeným osobám odešle SMS zprávu s fotografií »obsahu« schránky.

Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. "Malý David byl odložen jen čtyři dny po holčičce nalezené v libeňském babyboxu. Tím se opět potvrdilo pravidlo, že děťátka bývají odložena »ve velmi krátké periodě za sebou, a to po dvojicích nebo trojicích«," uvedl pro ŽivotvČesku.cz populární zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Reklama:

Podle »otce schránek na nechtěné děti« byl chlapeček zabalený do černého teplého kabátku, vážil 4150 gramů. "Byl zdravý a ještě stále spojený s placentou," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Hess.

"Sokolovský babybox jsme otevřeli v roce 2008 a za 16 let své existence pomohl druhému děťátku. David je šestým letošním," dodal Ludvík Hess s tím, že ke jménu David má vřelý vztah hned z několika důvodů. Jeho babička s dědečkem žili v Kladně v Davidově ulici a významným a dlouholetým partnerem babyboxů je David Frost - jde o majitele České mailingové společnosti v Rudné u Prahy.

Babyboxy fungují v České republice od roku 2005 a celkem do nich bylo odloženo 266 dětí - 120 chlapců a 146 dívek.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: