Další Fridrichová či Třeštíková: Nekončící nenávist vůči Lucii Vondráčkové může její působení ve StarDance ovlivnit dvěma způsoby

Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2024

Třináctý ročník úspěšné taneční soutěže StarDance vtrhne na podzim na televizní obrazovky. Jeho obsazení bude jako vždy hvězdné. Jednou z nejvýraznějších celebrit letos bude jednoznačně herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Ta má sice pohybový talent a zřejmě bude mít i nejmenší trému ze všech, jelikož odmala vystupovala před publikem. Disponuje ale i velkou »antifanouškovskou základnou«. Kvůli roli v nekonečném seriálu ji někteří diváci začali doslova nenávidět. S »hejty« se Lucie pravidelně setkává na sociální síti a neváhá je zveřejňovat. Její účast v taneční soutěži tak může být do značné míry ovlivněna tím, že není u některých lidí oblíbená. Naopak se ale může stát, že mírná kontroverze jí může pomoci, aby soutěží proplouvala. Pro ŽivotvČesku.cz taneční mistr Jan Onder uvedl, že StarDance není ani tak o talentu, jako o oblíbenosti.

Taneční soutěž StarDance má většinou už od začátku jasné favority. Lépe jsou na tom ti, kteří jsou na tom fyzicky dobře nebo mají zkrátka na tanec talent. V minulých řadách ale dokázali překvapit i outsideři soutěže, kteří jsou v soutěžní desítce takzvaně do počtu. Takzvaní nemotorní »sloni v porcelánu« se ale v minulosti dokázali protančit poměrně daleko právě díky tomu, že jejich snažení i bez tanečních vloh dokázali diváci ocenit.

V prosinci loňského roku o kouzlu outsiderů promluvil pro ŽivotvČesku.cz dvojnásobný vítěz StarDance Jan Onder.

"Josef Maršálek na tom tanečně byl nejhůře. Překvapení, že došel tak daleko, to ale není. Vždy to takhle v minulosti bylo, že si lidé našli »outsidera« a zamilovali si ho. V minulosti to byl třeba Lukáš Pavlásek, ale také Jaromír Bosák a další. Tanečně to nebylo tak skvělé, ale lidé si je zkrátka zamilovali a chtěli je vidět v dalších kolech," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Onder, který je vyhlášeným tanečním mistrem.

"V tom je ten fór celé soutěže, že pořad je sice o tanci, ale nejen o tanci –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ o přidané hodnotě. Určitě tam lidé tančili lépe než Josef Maršálek, ale na druhou stranu mu odpustili, protože jim byl sympatický, oblíbili si ho," okomentoval Jan Onder vypadnutí známého cukráře v loňské řadě.

Diváci ze zkušenosti z minulých řad dokáží ocenit spíše muže »netanečníky« než ženy. Nepopulární ženy, které se už s kritikou setkávaly předtím, než do soutěže vstoupily, většinou diváci pošlou brzy domů. Příkladem může být novinářka Nora Fridrichová, která v roce 2019 vypadla ze StarDance jako první.

Pro určité typy lidí byla trnem v oku i spisovatelka Radka Třeštíková, která také patřila od začátku spíše k outsiderům soutěže, z nějakého důvodu ji ale diváci nechali protančit až do pátého kola.

Jak si povede Lucie Vondráčková, se necháme překvapit. Jisté je, že má hodně příznivců i odpůrců. S drsnou kritikou se setkává už několik let. Předmětem diskuze byla umělkyně vždy. Po ostře sledovaném rozvodu s Tomášem Plekancem jí ale haterů přibylo a poté, co začala hrát v seriálu Ulice, by si někteří lidé o ni takzvaně ani neopřeli kolo.

Lehká kontroverze ji může buď uškodit, nebo naopak pomoci. Jisté je, že bude patřit k talentovanějším účastníkům. Lucie Vondráčková se na hudební scéně, kdy v drtivé většině svých klipů a vystoupení tančí, pohybuje už pětatřicet let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.