Další mateřskou školku museli hygienici zavřít. Pedagogovi vyšel pozitivní test na COVID-19

Další školka se potýká s COVID-19.
Další školka se potýká s COVID-19.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2020

Je to jako velmi nepovedený filmový scénář. Tak se dá smýšlet o tom, co se děje v posledních týdnech v pedagogických zařízeních pro nejmenší. Další mateřská školka v Česku se totiž kvůli šíření koronaviru uzavře. Pozitivní testy na COVID-19 měl pedagog. Jde o školku Pomněnky MŠ Markušova v Praze.

Třída zůstane uzavřená zatím do 12. června. "Na doporučení hygieničky a po projednání se zřizovatelem bude celá budova uzavřená od 3. do 5. června z důvodu plošného testování zaměstnanců školy včetně čekání na výsledky testů,“ oznámila školka v úterý na svých webových stránkách.

Vše se ubírá stejným směrem jako v předchozích případech. Hygienická stanice kvůli nastalé situaci kontaktuje rodiče všech dětí, které do Pomněnek docházejí. A pokud by testy odhalily pozitivitu, začnou se vyhledávat kontakty.

Zavřela se jedna třída

"Díky vypracovanému manuálu, jak zajistit hygienu a bezpečí dětí i zaměstnanců, jsme mohli zavřít pouze jednu třídu. Ta má 16 dětí a tři pedagogy,“ uvedla pro portál TN.cz ředitelka školky Karla Benediktová.

Nejde o první případ. V minulých týdnech byl omezen provoz u dalších tří pedagogických provozoven.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.