Další nalezený chlapeček v kolínské nemocnici. Opuštěné děti si přeje hodně rodičů, říká zakladatel babyboxů

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

V poslední době přibývá případů odložených miminek do babyboxů. Dalším nalezencem je chlapeček, kterého jeho matka nechala ve speciální klimatizované schránce umístěné v kolínské nemocnici. Dostal vznešené jméno Cyril. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess (74) připustil, že zájem o opuštěné děti je velký. "Rozhodně se mi ozývá hodně lidí, ale o tom já nerozhoduji. To je v gesci opatrovnického soudu na návrh příslušného OSPOD. Vždy se zájemcům snažím vysvětlit, že už to není v mé kompetenci – musí si požádat na příslušném úřadu pro sociální péči a ochranu dětí," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Zdravotníci kolínské nemocnice našli v babyboxu zabaleného zdravého chlapečka ve starém modrém ručníku. Děťátko bylo vykoupané, čisté a bylo vybavené i plenkou. Vážilo přes 3,5 kilogramu a měřilo 50 centimetrů. Je to letos již druhý chlapec, který byl nalezen v kolínské klimatizované schránce pro opuštěná děťátka. Celkově letošní čtvrté miminko.

"Rozhodně se mi ozývá se zájmem o opuštěné děti hodně lidí, ale o tom já nerozhoduju. To je v gesci opatrovnického soudu na návrh příslušného OSPOD. Vždy se jim snažím vysvětlit, že už to není v mých silách – musí si požádat na příslušném úřadu pro sociální péči a ochranu dětí. Tam musí projít přísným testováním a školením. Je to zcela mimo moji kompetenci," řekl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jméno pro chlapce volil bez jakýchkoli postranních úmyslů.

"Pakliže jsem dítě pojmenoval Cyril Svoboda, tak nikoliv proto, že bych šel volit KDU-ČSL. Opravdu jsem zcela apolitický," dodal a zdůraznil zakladatel babyboxů pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.