Další napadení dítěte psem. Zvíře pokousalo chlapce (2). Musel být uveden do umělého spánku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

K dalšímu případu, kdy pes napadl dítě, vyjížděli záchranáři v sobotu dopoledne na Náchodsku. Dvouletého chlapce tam pokousal pes. "V 9:45 nám bylo nahlášeno, že došlo k napadení chlapce psem," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Lucie Konečná s tím, že na místě zasahoval vrtulník záchranné služby.

Dítě lékaři kvůli vážnému zranění uvedli do umělého spánku. "V 9:45 nám bylo nahlášeno, že došlo k napadení chlapce psem. Okamžitě jsme vyrazili na místo, kde se v tu dobu nacházela záchranná služba. Na místě přistával vrtulník. Chlapec byl následně transportován do fakultní nemocnice. V současnosti klasifikace či vyšetřovací verze nebyly ustanoveny," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Královéhradeckého kraje Lucie Konečná.

K napadení dítěte psem došlo v České Skalici. "Po našem ošetření jsme chlapce v umělém spánku transportovali do fakultní nemocnice," uvedl mluvčí královéhradecké záchranné služby Ivo Novák.

Zatím není přesně známo, co stálo za útokem psa. Případem se zabývá policie.

Divácky oblíbená osobnost televizní obrazovky a moderátorka Lucie Borhyová (43) prožila ví...

Nejde letos o první případ, kdy pes napadl dítě. Na začátku měsíce pražští policisté řešili případ, kdy na Petříně pes pokousal čtyřletého chlapce, kterého velmi vážně zranil. Majitel pak z místa incidentu utekl, následně se po zveřejnění případu policistům přihlásil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.