Další otevřená restaurace v nouzovém stavu. Na chutné menu zašel i herec Pavel Nový. Dej Bůh štěstí, říká

Herec Pavel Nový
Herec Pavel Nový
Foto:
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

Některé české restaurace a hospody mají otevřeno i přes vládní zákaz. Část otevřených restaurací spadá pod iniciativu Chcípl PES. Pivovar v Jincích svou návštěvou podpořil také oblíbený herec Pavel Nový (72). "Obdivuji pestrost, kterou malé pivovary poskytují," vysvětil pro ŽivotvČesku.cz herec, kterého si diváci pamatují například z komedie S tebou mě baví svět.

O víkendu se snažila mít otevřeno asi pětistovka českých hospod, barů a restaurací. Mnoho otevřených gastronomických podniků se sdružilo pod iniciativu Chcípl PES, hosty zvou k podpisu petice a majitelé podniků přemýšlí o vstupu do politiky.

"Mnoho lidí nám říká, že v minulosti volili různé strany, i třeba hnutí Andreje Babiše, a teď nám říkají, že tyto strany ztratily jejich důvěru. Letošní volby už nestihneme, ale myslím si že za dva roky v obecních volbách už možná budeme kandidovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí iniciativy David Biksadský.

Otevřeno má také pivovar Malý Janek v středočeských Jincích. Vrchní Petr Tačner uvedl, že vůbec neuvažují o tom, že by měli restauraci zavřít. "Máme otevřeno a otevřeno mít budeme dále. Tak jednou za měsíc přijdou na návštěvu policisté. Teď tu byli od čtvrtka každý večer," sdělil pro ŽivotvČesku.cz vrchní z Jinců a pochvaloval si, že hosté chodí.

"Teď tu máme (v neděli večer, pozn. red.) asi 25 hostů. Lidé chodí. Přišel nás podpořit také herec Pavel Nový. Došli s paní, dali si něco k pití, byli tu poprvé," spokojeně dodal pro ŽivotvČesku.cz vrchní Petr Tačner.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček otevřené restaurace nevidí rád. Nelíbí se mu, že restaurace o sobě tvrdí, že jsou politickými buňkami, kde je možné podepsat petice. "Porušování proticovidových opatření v přímém přenosu. Jednání politické strany není výkonem zaměstnání, podnikání či povinnosti zastupitele nebo ústavního činitele. Je to vědomé ignorování nebo hloupost? Nevím, co je horší," napsal na svém Twitteru Jan Hamáček.

Jedním z hostů, který pivovar v Jincích podpořil svou návštěvou, byl také herec Pavel Nový. Snímek s Pavlem Novým si restaurace na svůj facebookový profil přidala 22. ledna.

"Když se otevíral pivovar Malý Janek v Jincích, tak jsem byl u toho. Obdivuji pestrost, kterou mi poskytují malé pivovary. Zvláště jsou-li tak dobré a s milým přijetím, jako je Malý Janek v Jincích. Dej Bůh štěstí," uvedl ke své návštěvě pro ŽivotvČesku.cz herec, kterého většina diváků zná jako jednoho z tatínků v komedii S tebou mě baví svět.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.