Další škola v pondělí zavře. Ředitel ve Vinoři má pozitivní test na COVID-19

Škola bude v pondělí uzavřena.
Škola bude v pondělí uzavřena.
Foto: ZŠ Vinoř
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2020

Ředitel základní a mateřské školy v pražské Vinoři byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Základní škola se kvůli tomu v pondělí uzavře, mateřská škola bude fungovat dál. Informoval o tom její ředitel Alfred Teller.

O dalším postupu se rozhodne v pondělí, kdy mají ředitele kontaktovat hygienici. Základní školu navštěvuje zhruba 650 dětí, vyplývá z jejích internetových stránek.

"Od poloviny března se snažíme zajišťovat pro Vaše děti co nejkvalitnější výuku. Nyní se vyskytla komplikace v podobě mé nákazy coronavirem. Za případné komplikace se všem omlouvám, ale situace je pro mne nepříjemná dvojnásob. Celou dobu jsem v práci nechyběl ani jeden den, a teď těsně před koncem takto komplikuji provoz školy. Dobrovolně jsem se ale nenakazil a problém je třeba řešit," uvedl ředitel na stránkách školy.


"Včera jsme na stránkách vydali informaci, že končíme výuku na II.stupni, zároveň jsme obeslali všechny rodiče školních dětí mailem. Dnes jsem mluvil s paní doktorkou z hygieny, která má pohotovostní službu pro celou republiku. Informovala mě, že příslušná hygiena mě bude kontaktovat v pondělí a pak vydá další opatření. Zároveň mi doporučila na pondělí 15.6.2020 zavřít na jeden den celou školu a od úterka potom nastavit režim podle výsledků hygienického šetření. Takže zítra, tedy v pondělí 15.6., zůstane základní škola celá zavřená," stojí na stránkách školy.

Nejde o první případ, kdy pedagog či dítě mělo prokázaný test na koronavirus a musela kvůli tomu být uzavřena třída nebo škola.

Nedávno se v Uničově koronavirem nakazil učitel základní školy. V polovině května hygienici uzavřeli mateřinku v pražském Suchdole.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.