Další sníh, náledí a teploty jako na houpačce. Potrápí nás zimní nešvary počasí, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2021

Zima se v poslední době ukazuje ve své pravé podobě, a tak Česko zažívá kromě všech příjemných věcí spojených s chladným počasím i komplikace kvůli teplotám pod bodem mrazu a velkému množství napadaného sněhu. Tyto zimní jevy komplikují především dopravní situace na silnicích. "Pozor na náledí a čerstvý vítr," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Konec roku připomínající blátivou zimu, začátek toho nového naopak pod vrstvami sněhu a s mrazivými teplotami. Zima o sobě dala zase vědět a počasí se v posledních týdnech naprosto převrátilo. I nadále bude hodně proměnlivé.

"Tohle vydatné sněžení přináší teplá fronta. Zítra k nám pronikne teplejší vzduch od jihozápadu ve vyšších vrstvách atmosféry, takže sníh, který leží v nižších polohách, bude tát. V nočních minimech nás čekají přeci jenom teploty pod bodem mrazu, takže s náledím a zmrazky se budeme setkávat i nadále do konce pracovního týdne," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

Především řidiči a chodci by měli být velmi opatrní, protože nebezpečné zimní jevy se budou objevovat i v dalších dnech.

"V severovýchodní části republiky a v horských oblastech bude dále foukat čerstvý vítr s nárazy až 70 km/h. Proto pozor na náledí a čerstvý vítr, a to nejméně do víkendu. Ve volných dnech pak začne sněžit od nadmořské výšky 400 metrů nad mořem. Opět se komplikace v podobě sněžení znovu vrátí. Zimní nešvary počasí nás budou provázet nejméně do konce týdne," uvedla meteoroložka s tím, že však přijdou i poměrně vysoké teploty.

"Zítra bude v odpoledních maximech až 7 °C, v pátek modely ukazují nějakých 8 °C před tím přechodem studené fronty, proto půjde sníh rychle dolů. Ale posléze přijde zase nová sněhová nadílka. Bude takový ten mokrý a těžký sníh," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.