Další soudní bitva s manželkou Petrou. Musí mi vrátit majetek, říká expremiér Jiří Paroubek

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2021

Jiří Paroubek (68) je přesvědčen, že soudní spory s manželkou Petrou (47) se blíží ke konci. Ve čtvrtek bývalý premiér odešel spokojený od Městského soudu v Praze, protože se mu povedlo získat zpět umělecké dílo. "Mé budoucí bývalé ženě Petře bylo nařízeno vrátit obraz Adolfa Borna, který mi před čtyřmi lety odebrala," uvedl Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

V polovině prosince Městský soud v Praze určil, že Jiří Paroubek bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun.

Na konci prosince pak Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že Petra Paroubková musí manželovi vrátit obraz, který si odnesla ze společné domácnosti. Městský soud v Praze ve středu rozsudek potvrdil.

"Při dnešním jednání u Městského soudu v Praze byl potvrzen rozsudek prvoinstančního soudu, kterým bylo nařízeno mé budoucí bývalé ženě Petře vrátit obraz Adolfa Borna, který mi před čtyřmi lety odebrala. Ten obraz jsem koupil zhruba před dvaceti lety, tedy dlouhá léta před tím, než jsem se s Petrou Paroubkovou seznámil a má pro mě významnou citovou hodnotu. Petra ho má do tří dnů vrátit," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády Jiří Paroubek, pro kterého je to letos už několikáté soudní stání s Petrou Paroubkovou, která je stále jeho manželkou.

"Věřím, že se pomalu blížíme ke konci našich soudních sporů," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek. Dnešní soudní stání trvalo 40 minut. Bývalého premiéra čeká ještě rozvod a majetkové vyrovnání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.