Dana Batulková o roli v populárním seriálu: Lída je mrcha, ale je to pro mě dárek

Herečka Dana Batulková
Herečka Dana Batulková
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2020

Dana Batulková (62) se řadí k nejskromnějším a nejtalentovanějším českým herečkám. Nejen před kamerou, ale i na divadelních prknech za dlouhé roky své kariéry ztvárnila řadu úžasných rolí. Tu poslední seriálovou si hodně užívá. "Jsem ráda, že nehraji kladnou postavu," prozradila respektovaná herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Nestárnoucí herečku si lidé zamilovali v řadě jejích výborně hraných rolích. V momentálně nejpopulárnějším seriálu na trhu Slunečná si ji lidé oblíbili zejména kvůli tomu, jak skvěle se dokázala popasovat se zápornou postavou vypočítavé Lídy Vackové.

"Nikdy člověk neví, jak to bude úspěšné, když do nějakého seriálu vstupuje. My jsme překvapeni, ale velmi rádi, protože, když už to člověk dělá a lidem to zpříjemní život, tak je to úžasné," prozradila svůj pohled na seriál nestárnoucí sympatická herečka.

"Pokud jde o mě, tak já si natáčení velmi užívám. Jsem ráda, že nemám kladnou roli. Lída je mrcha a pro herce to je vždy takový dárek. Co mě osobně k tomu baví, že jsme ve Slunečné taková dobrá parta kamarádů a je mezi námi velmi příjemná atmosféra a na natáčení se vždy těším," zdůraznila Dana Batulková, že i na kolektivu velmi záleží. A právě přátelská a pohodová atmosféra mezi herci se na celkovém zpracování Slunečné odráží.

Uznávaná umělkyně se zúčastnila ve středu otevření bezbariérového vstupu do Botanické zahrady. Tam se potkala se svými seriálovými kolegy, se kterými se vídá pravidelně před kamerou.

"S kolegyněmi ze Slunečné jsme se staly kmotrami bezbariérového vstupu, který projektoval pan architekt Lábus (bratr herce Jiřího Lábuse - pozn. red.) a musím říct, že to bylo jedno z nejkrásnější dopolední, a to zejména kvůli prostředí, ve kterém jsme byly. A jsem ráda, že město Praha se o to stará, protože to je takový poklad Prahy. Je tam velmi krásná příroda a výhled na celé hlavní město," dodala Dana Batulková.

V Botanické zahradě se herečka potkala s kolegy - Martinou Preissovou, Evou Decastelo, Reginou Řandovou, ale i Janem Potměšilem a již zmíněným architektem Ladislavem Lábusem. A stejně jako v ateliérech, kvalitní humor na místě nechyběl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.