Dana Batulková prozradila, jak se točí rvačky a bitky ve Slunečné. Jednu z kolegyň musela uhodit skutečně

Dana Batulková hraje Lídu Vackovou v seriálu Slunečná
Dana Batulková hraje Lídu Vackovou v seriálu Slunečná
Foto: nextfoto.cz

Herecká profese není vůbec lehké řemeslo. Mnohdy musí herec sehrát vyhrocené situace a konflikty, kdy padají rány nebo facky. Oblíbená herečka Dana Batulková (62) patří mezi tváře úspěšného seriálu o sestrách Popelkových, kde ztvárňuje postavu Lídy Vackové. Během natáčení se musela pustit také do mnoha konfliktních scén s hlavní hrdinou Týnou Popelkovou v podání Evy Burešové (27) i dalšími. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak to vypadá, když se taková scéna točí a zda jsou facky na place pravé, nebo jen dobře nahrané. "Došlo i na skutečnou facku," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Seriál Slunečná se stal mezi televizními diváky velkým hitem a podíl na tom nese nepochybně skvělé herecké obsazení. Do jedné z výrazných rolí byla obsazena zkušená herečka Dana Batulková, která si zahrála Lídu Vackovou, přísnou matku, manželku a hlavu rodiny starosty Franty Vacka v podání Ondřeje Pavelky (65).

Jako herečka musí zvládat mnohé situace, které se v rámci scénáře mají odehrát na place. S kolegyní Evou Burešovou nemají v pokročilé dějové lince zrovna přátelské vztahy a v jednom z dílů došlo dokonce na bitku. Otázkou zůstává, zda v takovém případě konfliktních scén padají skutečné rány, facky a strkanice musí při natáčení opravdu »natvrdo« proběhnout, nebo herci dokážou televizní diváky ošálit a sehrát scénu naoko.

"Na natáčení máme poradce a kaskadéra – mistra přes bojové umění, který nám poradí. Scéna se udělá a naaranžuje, aby to vypadalo trošku věrohodně a jako herci se snažíme, aby to vypadalo dobře na kameru. Ale když jsme točily scénu s Terezou Brodskou, tak jsme si daly skutečnou facku, protože reakce na tu nahranou byla pořád lehce zpožděná. Samozřejmě ne žádnou velkou, člověk musí být opatrný," řekla Dana Batulková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že její postava není taková megera, jak by se mohlo na první pohled zdát.

"Myslím si, že Lída je jiná než já. Je taková razantní, nesnesitelná a hodně akční, ale pro herecké ztvárnění je to fajn. Pořád kuje nějaké plány. To není příliš můj šálek kávy. Ale v zásadě je hodná, neumí ukrotit organizační tendence a emoce. Chtěla jsem, aby tam byly znatelné stopy její dobré stránky a snažila jsem se do její postavy občas vnést nějaký kladný prvek. Nedá se jí vyčíst, že je starostlivá vůči své rodině, jenom to všechno hodně přehání. Zkrátka je jí moc," dodala Dana Batulková pro ŽivotvČesku.cz.

Mariana Prachařová (27) se objevila na pražském Karlíně u příležitosti křtu knihy Anna z H...

Zavřít reklamu