Dana Morávková truchlí: Do nebe vyslala dojemný vzkaz a omluvu Janu Kačerovi

Jan Kačer a Dana Morávková v roce 2004
Jan Kačer a Dana Morávková v roce 2004
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2024

V pátek obletěla Česko smutná zpráva. Do filmařského nebe odešel režisér a herec Jan Kačer. Filmový velikán zemřel jen pár dnů poté, co na reverz opustil nemocnici, kde se léčil se zápalem plic. Dojemnou vzpomínku na Jana Kačera a zároveň omluvu sdílela na sociální síti jeho kolegyně Dana Morávková, která se s ním potkávala v televizním seriálu Rodinná pouta. O svých zdravotních potížích promluvil pro ŽivotvČesku.cz legendární umělec před necelým rokem.

Další velkou ztrátu představuje pro umělecký svět smrt legendárního režiséra Jana Kačera. Velikán českého filmu zemřel ve věku 87 let jen pár dnů poté, co v úterý podepsal ve FN Motol reverz. Tam byl Kačer hospitalizovaný kvůli zápalu plic.

Na svého kolegu zavzpomínala prostřednictvím společného snímku herečka Dana Morávková. V rámci »instastories« sdílela fotografii z natáčení seriálu TV Prima Rodinná pouta, který se posléze přejmenoval na Velmi křehké vztahy. Seriál, kde Jan Kačer hrál Daně Morávkové tatínka, oba umělce spojil.

"Promiň, že jsem musela být někdy zlá... Nikdy nezapomenu a za všechno děkuji. Ze srdce. S láskou a úctou...," napsala populární herečka a moderátorka, jež narážela na fakt, že v seriálu hrála potvoru a její seriálová rodina to s ní neměla vždy jednoduché.

Jan Kačer o svém zhoršujícím se zdravotním stavu promluvil pro ŽivotvČesku.cz už před necelým rokem, když prozradil, že ho dlouhodobě trápí problémy s dolními končetinami, které ho před dvěma lety upoutaly na invalidní vozík. "Myslím, že v mém věku jen těžko lze předpokládat nějakou změnu k lepšímu. Jsem rád, když to bez velkých bolestí přečkám. Ale to patří k životu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz vdovec po fenomenální herečce Nině Divíškové ohledně svých zdravotních komplikací.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.