Daniel Krejčík vysvětlil proč s partnerem Matějem Stropnickým neřeší »manželství«. Mám k tomu důvod, říká

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický
Daniel Krejčík a Matěj Stropnický
Foto: ŽivotvČesku.cz

Od odvysílání epizody oblíbené reality show z českých domácností, ve které diváci spatřili Daniela Krejčíka (26) a Matěje Stropnického (37), uplynul více než měsíc. Mladý herec se netajil tím, že by si přál vychovávat dítě, ovšem pokud jde o manželství - registrované partnerství - k tomu je zdrženlivější. "Až bude možnost vstoupit do manželství, tak se o tom možná začneme bavit," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Matěj Krejčík, proč do institucionalizovaného svazku dvojic stejného pohlaví nechce vstoupit.

Registrované partnerství v České republice mohou uzavřít dvě dospělé osoby stejného pohlaví (dvě ženy nebo dva muži), z nichž aspoň jedna má české státní občanství. Uzavírá se před pověřeným matričním úřadem. Ovšem pro dvojici, kterou si zamilovali televizní diváci ve známé reality show, to není aktuální téma.

"Mám k tomu důvod a není to tedy na pořadu dne. Až bude možnost vstoupit do manželství, tak se o tom možná začneme bavit. Ale ve zkratce registrované partnerství umožňuje jen to, že za druhého lze přebírat poštu či v případě, že bude můj partner v nemocnici, řeknou mi, co mu je. A to je celé. Navíc registrují se auta, nikoliv lidé," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Daniel Krejčík, proč s partnerem povýšení vztahu do stavu registrovaného významně neřeší.

"Jak jsem řekl, registrují se auta, ne lidi, a to je hlavní důvod, proč se mi do toho nechce. A jestli jednou bude manželství či nějaká instituce, která tomu bude podobná, alespoň vzdáleně, tak to budeme řešit," zopakoval pro ŽivotvČesku.cz Daniel Krejčík.

Oba partneři žijí na zámku v Osečanech, který zakoupili za 12 milionů korun, a kde dlouhodobě probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Zámek ze 17. století momentálně připomíná obrovské staveniště. Život na rozsáhlé nemovitosti také komplikuje chlad, na zámku je cca 30 místností, ale vytápí se jen zlomek. Není ale vyloučeno, že jednoho dne Daniel s Matějem uzavřou sňatek právě na svém zámku.

Daniel Krejčík (26) a Matěj Stropnický (37) se v oblíbené reality show vysílané na nejúspě...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.