Daniel Landa: Promluvím o současné situaci, ale jinak. Nečekejte ode mě výkřiky

Hudebník Daniel Landa
Hudebník Daniel Landa
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2022

Rockový umělec, který se ve své tvorbě v poslední době věnuje vlasteneckým tématům, Daniel Landa (54), na sociální síti zveřejnil video, ve kterém oznamuje, jak se hodlá vyjádřit k aktuální situaci v Česku. Kdo by ale očekával silná slova a velká prohlášení, nejspíš bude překvapen. “Chci se vyjádřit hudbou,” oznámil umělec a automobilový závodník ve videu. K čemu konkrétně hodlá svou tvorbou něco sdělit, však blíže nepopsal. Skládání hudby se umělec věnuje mimo jiné ve svém domě na pražském Vyšehradě, který patří mezi velmi exkluzivní místa k bydlení. "Tato lokalita je mimořádná," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz realitní expert Dušan Měchura.

Známý rocker má hodně dovedností a zájmů. Je nejen skvělým hudebníkem nebo automobilovým závodníkem, ale také hudebním skladatelem. V určité etapě své kariéry používal pseudonym »kouzelník Žito« a jeho tvorba se zvlášť v poslední době točí především kolem vlastenectví. 

Daniel Landa je mimo jiné také pověstný svými proslovy na témata, jako je politika, bezpečnostní situace a podobně. Velmi často vymýšlí různé iniciativy, které mají spojit podobně smýšlející lidi, například »zlatý špendlík«, který měl sdružovat ty, kdo chtějí bojovat proti manipulaci a cenzuře. 

Ve videu, které zveřejnil na svém profilu na Facebooku, informoval o tom, že se hodlá vyjádřit k aktuální situaci. "Nečekejte ode mně žádné výkřiky. Já se vyjádřím tak, jako jsem to dělal vždycky, tedy hudbou a svou tvorbou. Proto jsem se zavřel ve studiu a pracuji na tom," uvedl osobitý umělec s tím, že připravuje nové album.

Nad novými melodiemi i texty může Dan Landa rozjímat ve svém domě, který vlastní spolu s manželkou Mirjam na Vyšehradě. Tam vlastní rovnou dva objekty, z nichž jeden působí spíše jako venkovské stavení. Má pestrou žlutou fasádu, dřevěný vršek v zelené barvě a červenou střechu.

"Ten žlutý dům bude mít hodnotu okolo 30 milionů korun, u toho druhého bych hodnotu viděl zhruba kolem 20 milionů maximálně. Tato lokalita je mimořádná a nemovitosti se v ní víceméně ani neprodávají. Je to vlastně hned pod hradbami. Největší hodnotu nemají samotné nemovitosti, ale to místo," řekl pro ŽivotvČesku.cz zkušený realitní expert Dušan Měchura, který se profiluje jako prodejce nemovitostí pro náročné klienty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.