Daniel Landa vzkazuje prezidentu Zemanovi: Až hladoví umělci vyjdou do ulic, nebude se vám to líbit

Hudebník Daniel Landa
Hudebník Daniel Landa
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Boj s koronavirovou epidemií začíná štěpit společnost. Na jedné straně stojí ti, kteří volají po tvrdých opatřeních i za cenu ekonomických ztrát. Na straně druhé pak stojí zase ti, kteří se obávají, že ekonomická krize bude mít ve finále na společnost ještě horší dopady, než jsou momentální zdravotní rizika spojená s covidem.

Olej do ohně přilil také prezident Miloš Zeman, když se vyjádřil, že zkrachují jen neschopní a že hladoví umělci tvoří nejlepší díla. Veřejně mu nyní odpověděl zpěvák a skladatel Daniel Landa.

Vláda v pondělí večer seznámila veřejnost s další vlnou zákazů a nařízení, které mají za cíl zpomalit šíření koronavirové epidemie. Premiér Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček, ministr školství Robert Plaga a zejména ministr zdravotnictví Roman Prymula české veřejnosti představili soubor pravidel, které mají omezit sociální kontakt mezi lidmi. Mimo jiné od středy až do 2. listopadu budou zavřeny bary a restaurace. Do 20 hodin může být otevřeno pouze výdejní okénko.

Toto omezení bude mít tvrdý dopad na podnikatele v gastronomii, hoteliéry, pracovníky v cestovním ruchu i na pořadatele kulturních akcí. Mnozí lidé se bojí o živobytí a na následující týdny hledí se strachem. Těmto lidem žádnou energii do žil nenalil ani prezident republiky. Miloš Zeman totiž tvrdá opatření schvaluje s tím, že mnohdy o pomoc žádají podniky, které by podle hlavy státu stejně čekal krach. O umělcích pak prezident pronesl, že svá nejkrásnější díla vytvořili tehdy, když byli hladoví.

Slova, která prezident pronesl v rozhovoru pro MF Dnes, dopálila mnoho podnikatelů a umělců. Veřejnou odpověď na svém facebookovém profilu v pondělí uveřejnil muzikant Daniel Landa.

"Máte pravdu, pane prezidente. Hladoví a zoufalí umělci skutečně tvořili velmi silné písně. A potom je také jako obří sbor zpívalo statisíce hrdel těch, jak říkáte, neschopných, zkrachovalých, nezaměstnaných a hladových blbečků. Ale nejsem si tak úplně jistý, zda se Vám to potom bude líbit. Přeji Vám zdraví, důstojnost a možná i trochu pokory a úcty vůči "Vašim" lidem v nouzi. Snad se to k Vám dostane. Váš svobodný a hrdý občan Landa," sdělil umělec.

Máte pravdu pane prezidente. Hladoví a zoufalí umělci skutečně tvořili velmi silné písně. A potom je také jako obří sbor...

Zveřejnil(a) Daniel Landa dne Pondělí 12. října 2020

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.