Danuše Nerudová: Dovolená v karavanu pro mě představovala jednoznačnou výzvu! Nakonec jsem si ji s rodinou ale báječně užila

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Se svolením Danuše Nerudové
Redakce |
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

Cestování na čtyřech kolech si v poslední době oblíbilo velké množství Čechů. A není divu. Nemuset plánovat destinaci měsíc dopředu, neřešit obsazené hotely nebo zpožděné lety, jen usednout za volant auta, pod jehož střechou se skrývá vše, co potřebujete. To je dovolená v karavanu. Na jednu takovou se vydala i přední česká ekonomka, rektorka a kandidátka na post prezidentky, Danuše Nerudová. Přestože se jí zpočátku nechtělo, čtrnáctidenní výletování po krásách Rakouska si nakonec s rodinou užila na maximum.

Přestože si většina z nás dokáže představit, jak nabitý program kandidátka na prezidentku České republiky, Danuše Nerudová, musí mít, když jde o dovolenou a rodinu, jdou všechny pracovní plány, schůzky a meetingy stranou. I tak časově vytížená osobnost jako je ona potřebuje po náročných dnech zasloužený relax a odpočinek. Místo klasické dovolené v exotických dálkách však tentokrát zvolila netradiční druh zábavy. Přestože se jí zpočátku moc nechtělo, nakonec ji děti přemluvily ke čtrnáctidenní dovolené v karavanu. S manželem a dvěma syny objevovali přírodní půvaby sousedního Rakouska.

A věřte nebo ne, za samotným volantem mohutného obytného vozu značky Ford Rinen Max, usedla sama drobná blondýnka, která se na silnicích cítí jako ryba ve vodě. „V autě zásadně odpočívám. Nemám problém odřídit i několik tisíc kilometrů. Zatímco všichni spí, já mám čas uspořádat si vlastní tok myšlenek, pobrukovat si písničky do rytmu rádia nebo jen tak periferně vnímat míhající se krajinu za oknem. Řízení mi dělá zkrátka dobře na duši,” svěřila se Danuše Nerudová.

Vášnivá řidička si nakonec karavan oblíbila také z toho důvodu, že miluje spontánní poznávání a náhodné objevování nových míst. „Přestože po D1 pendluju mezi Prahou a Brnem poměrně často, cestování na čtyřech kolech bylo zcela něco jiného. Jen usednete za volant a vydáte se tam, kam zrovna chcete. Bez zbytečného plánování a zdlouhavého přemýšlení, kolik místa v kufru vám zbývá. Díky této dovolené jsme byli s rodinou takřka na dotek přírody v té ekologicky nejčistší formě pobytu,” popisuje Nerudová. „Karavan má také bezespornou výhodu v tom, že jeden den můžete nocovat přímo u jezera a hned ten další si zase užívat ničím nerušené soukromí v blízkosti šumících lesů. Záleží jen na cestujících a jejich náladě,” dodává.

Cílovou destinací bylo pro ni, jejího manžela Roberta a dva syny Filipa a Daniela Rakousko, jež představuje ideální kombinaci pro odpočinek u vody a vysokohorské túry. „Volno nejraději trávím s rodinou. S manželem a dětmi milujeme cestování nebo procházky v přírodě, a proto pro mě patří letní Alpy a jejich nedotčená krajina k nejkrásnějším místům na světě. Zároveň jsou už oba kluci dostatečně staří na to, aby nám při několika kilometrových cestách byli nejen parťáky, ale také zdatnou konkurencí, která je vždy o pár set metrů napřed,” směje se Danuše.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu