Darcy skotačí v zahradách, užívá si léto, popsal Jiří Ovčáček, jak se daří prezidentskému psovi

Ivana Zemanová na procházce s Darcym.
Ivana Zemanová na procházce s Darcym.
Foto: Se svolením Jiřího Ovčáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2020

Obrátili jsme se na mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka (41) s dotazem na osud čtyřnohého miláčka Miloše Zemana (75), zlatého retrívra Darcyho. Dlouho totiž o miláčkovi prezidentského páru nebylo slyšet. Naštěstí mluvčí Hradu uklidnil národ, že se Darcymu daří skvěle a užívá si letního počasí.

"Darcymu se daří výborně. Nesmírně rád skotačí v zahradách, to víte, pejsci mají také rádi léto," odpověděl redakci ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, který občas na čtyřnohého miláčka první dámy a prezidenta České republiky dohlédne, protože jde o významného člena rodiny.

Krátce poté, co se Miloš Zeman stal hlavou státu, se Česko těšilo z krásné zprávy, že se prezidentská rodina rozrostla. Manželé Zemanovi si v roce 2013 pořídili štěně zlatého retrívra. V prvních týdnech je čtyřnohý kamarád všude doprovázel, ale v poslední době jako by se po něm slehla zem.

Tehdy dokonce prezident oznámil, že se prý rozhodl bydlet v Lumbeho vile na pražských Hradčanech, která má rozsáhlou zahradu. Jméno Darcy vybrala Ivana Zemanová (55) podle románové postavy ze slavné knihy Jane Austenové Pýcha a předsudek.

A jak se zdá, o pejska je skvěle postaráno, i když ho dlouho nebylo vidět. Užívá si prázdnin a hezkého počasí. Není ani pochyb, že mu prezidentský pár dopřává vybranou stravu na zlepšení kvality srsti v podobě výtečných granulí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.