Darkov není jediný. Koronavirus se rozšířil do dalších dolů na Karvinsku

Důl Darkov (ilustrační foto)
Důl Darkov (ilustrační foto)
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2020

Důl Darkov je momentálně největším ohniskem koronavirové nákazy. Nemoc COVID-19 má přes 300 zaměstnanců a jejich příbuzných. Podle webu tn.cz se už rozšířila i do dalších dolů, ty ale zatím provozy nepřerušují. OKD v Moravskoslezském kraji zaměstnává na 8500 lidí.

Ve čtvrtek přibylo v Česku 54 případů, v pátek 56. Od začátku jich je evidovaných přes 9100, vyléčených na 6500. Na Karvinsku v Moravskoslezském kraji se neslaví, v tamním Dole Darkov už před týdnem vypuklo lokální ohnisko nákazy.

Koronavirus má přes 300 zaměstnanců a jejich příbuzných. Rozšíření ohniska hrozí Karviné, Havířovu nebo Českému Těšínu. Hygienici proto nařídili městům dkladně dezinfikovat veřejná prostranství.

Další doly těží dál

Koronavirem už se nakazili i horníci z dalších dolů OKD. Provoz v Darkově je pozastavený, v ostatních dolech se těží dál. Hygienici konstatovali, že přibližně 90 procent infikovaných se nepotýká s žýdnými příznaky. "Dezinfekce se provádí několikrát denně. Do budovy se nedostane nikdo, kdy by měl zvýšenou teplotu," řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch míní, že situace je na Karvinsku pod kontrolou. "Těch pozitivních je hodně, ale žádný z nich není vážný," řekl Vojtěch. Plošná opatření prý nehrozí, spíš by se v případě nutnosti přistoupilo k opětovnému uzavření škol a školek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.