Dárky, stromek nebo sváteční aktivity. Členové nové vlády odkryli své soukromí. Takhle vypadají Vánoce politiků

Zleva Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka.
Zleva Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2021

Vánoce slaví samozřejmě také česká politické scéna, a tak není divu, že fotky některých členů nové vlády zaplavily sociální sítě. Pochlubili se nejen dárky, stromkem, ale třeba i tím, jak jsou během posledních svátků v roce aktivní. Podle politického marketéra Karla Komínka to ale kabinet premiéra Petra Fialy (57) nebude mít po Novém roce vůbec snadné. "Nastane největší úkol, jak si zachovat tvář s ohledem na to, co slibovala. A také, jak se vymezovala vůči opatřením, která dělala Babišova vláda," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Letošní vánoční svátky uzavírají rok 2021, který byl v mnoha ohledech náročný – především však kvůli epidemii koronaviru, která se ukázala opět v plné síle s dalšími vlnami, ale také energetické krizi a současnému inflačnímu růstu. Ale přesto si ani čeští politici nenechali zkazit Vánoce, které se užili v duchu rodinných tradic a neopomněli se pochlubit na sociálních sítích.


Markéta Pekarová Adamová (37):

Někteří lidé o Štědrém dnu sledují pohádky, vychutnávají si dobré jídlo a snaží se užít si vánoční atmosféru doma v teple. Ale předsedkyně TOP 09 a od listopadu 2021 také předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu naopak nelení a každý rok tradičně vyráží na »štědrodenní běh«. "Tradice je tradice. Běh na Štědrý den nesmí chybět. Šťastné a veselé," napsala na svém profilu na Instagramu.

Ivan Bartoš (41):

V prosinci jmenovaný místopředseda pro digitalizaci ve vládě Petra Fialy a 19. ministr pro místní rozvoj zase vyrazil s rodinou sáňkovat a Štědrý den trávil s manželkou Lydií Frankou (38), ročním synem Bertramem a dospívající dcerou, kterou má jeho choť z předchozího manželství.

"Bertrama pod stromečkem potěšily dřevěné hračky," řekl pro ŽivotvČesku.cz politik, který se pak pochlubil sbírkou nových knih - na ně má dobrý vkus jeho žena, která je v současnosti na mateřské dovolené, zároveň je zastupitelka MČ Praha 2.

Marian Jurečka (40):

V Rokytnici u Přerova žije nový ministr práce a sociálních věcí a zemědělství s manželkou Jarmilou a pěti syny – Šimonem, Štěpánem, Jonášem, Marianem a Mikulášem. Na sociálních sítích ukázal fotky, kde se předvedl zručností zpracování vánočního kapra, který se v rodině stal hlavním chodem štědrovečerní večeře. "S klukama jsme měli za chvíli hotovo," dodal k fotce se syny a kaprem, který nakonec skončil na talíři.

Petr Fiala (57):

Nástupce Andreje Babiše (67) a nový předseda vlády, kterého prezident Miloš Zeman (77) jmenoval 28. listopadu na zámku v Lánech, se o své soukromí na internetu nepodělil, ale nezapomněl na vánoční přání. "Jsou tu sváteční chvíle, které mě už od dětství naplňují radostí a nadějí. Přeji Vám krásné a požehnané Vánoce," vyjádřil se na Twitteru. Vánoce si pak užil ve společnosti manželky Jany, která je proděkankou lékařské fakulty Masarykovy univerzity.


Nový kabinet Petra Fialy čeká už po Novém roce nelehký úkol zvládnout několik palčivých problémů. Podle slov experta na politický marketing z Institutu politického marketingu Karla Komínka to bude velká výzva - obzvláště po letech v opozici.

"Ať už jde o ekonomické problémy, kupříkladu inflace, koronavirová epidemie, stupňující se napětí na hranicích Ukrajiny a podobně… Je toho poměrně dost, co nás bude v novém roce čekat a vláda má před sebou nyní obrovský komunikační úkol. Zejména v tom, že se prezentovávala, jak nebude podporovat lockdowny, což asi nebylo úplně rozumné vzhledem k tomu, že nikdo nemůže předpovídat budoucnost a varianta omikron ještě může sehrát svou roli. Nová vláda se nechce hned na začátku uvést nějakými drakonickými opatřeními, ale bohužel je celkem pravděpodobné, že až se všichni sejdou na Vánoce, kde se často potkávají typicky tři generace, může nastat nárůst nemocných. Pak bude vláda nucena přistoupit k opatřením a nastane největší úkol, jak si zachovat tvář s ohledem na to, co slibovala. A také, jak se vymezovala vůči opatřením, která dělala předtím Babišova vláda. A musí to fungovat, aby jim lidé byli schopni věřit," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.