David Hasselhoff slaví 68. narozeniny. Představitel Mitche Buchannona z Pobřežní hlídky se udržuje ve skvělé formě

Udržuje se stále ve skvělé kondici.
Udržuje se stále ve skvělé kondici.
Foto: Archiv Davida Hasselhoffa
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2020

Když se na televizních obrazovkách objevil v roli plavčíka Mitche Buchannona, lidé si ho okamžitě zamilovali. Herec David Hasselhoff slaví dnes 68. narozeniny. A i přes životní eskapády se udržuje ve vynikající formě.

I když na sebe v seriálu Pobřežní hlídka výrazně upozornil, jeho zásadní herecký průlom nastal už v roce 1982. Tehdy získal roli soukromého detektiva Michaela Knighta v seriálu Knight Rider (1982–1986). A Davida Hasselhoffa znal rázem celý svět. V roce 1983 vyhrál cenu People's Choice Awards za nejoblíbenějšího herce v novém seriálu.

Následovala již zmíněna role plavčíka, která jeho úspěch jen podtrhla. Červené trenýrky, plovák v ruce, vítr ve vlasech a klukovský úsměv, tak si většina z nás pamatuje plavčíka Mitche Buchannona ze seriálu Pobřežní hlídka (1989–2001). Díky roli plavčíka se Hasselhoff dostal i do Guinnessovy knihy rekordů. Seriál se stal nejsledovanějším v historii, viděla ho více než miliarda lidí.

Hasselhoff je dva roky ženatý. Za manželku si před dvěma lety vzal devětatřicetiletou Hayley Robertsovou. Předtím byl už ženatý dvakrát. V letech 1984 až 1989 žil s první manželkou Catherine Hicklandovou a v letech 1989 až 2006 s Pamelou Bachovou, s níž má dcery Taylor a Hayley.

Herec měl v minulosti velké problémy s alkoholem. Dnes je prý z nejhoršího venku, a to kvůli dceři, která ho opakovaně prosila, aby svůj tanec s démony pití ukončil. A jak je vidět, vzal prosby své dcery zodpovědně. O tom svědčí i snímky, na kterých je odhalený. Na prahu sedmdesátky vypadá báječně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.