David Limberský hodil Krmenčíkův dres do krbu. Ať se všichni zaměří na fotbal, už to stačilo, vzkázala plzeňská legenda

David Limberský a Michael Krmenčík jako kamarádi a spoluhráči.
David Limberský a Michael Krmenčík jako kamarádi a spoluhráči.
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2021

Po posledním ligovém kole na sebe většinu pozornosti strhl Michael Krmenčík (28), který v dresu Slavie Praha provokoval fanoušky Viktorie Plzeň. Krmenčíkovo chování se nelíbilo bývalému spoluhráči a kamarádovi Davidu Limberskému (38). Ten dokonce nechal spálit Krmenčíkův dres. Druhý den byl ale Limberský už trochu smířlivější a bylo na něm vidět, že emoce odezněly. "Lidé by se měli zaměřit na fotbal a neživit tuto kauzu moc dlouho," sdělila legenda plzeňského fotbalu pro ŽivotvČesku.cz.

Fotbal umí lidi spojovat. A také rozdělovat. Jedna věc je sportovní zápolení a hecování, to je při fotbale normální a vítané. Na straně druhé pak stojí provokace a nenávist, to jsou atributy, které se občas při vrcholných sportovních akcích objeví, ale měly by se potírat v zárodku. Po posledním ligovém kole je zřejmé, že dva bývalí kamarádi Michael Krmenčík a David Limberský k sobě budou hledat cestu dlouho.

Michael Krmenčík, který momentálně působí v »sešívaném« dresu, se v minulém týdnu připojil k slávistickým fanouškům a zapojil se do hanlivého pokřikování na adresu klubu, který ho přivedl k velkému fotbalu. Za svá slova se Krmenčík později omluvil, ale klid trval pouze do neděle. Když v závěru nervózního utkání vstřelil reprezentační útočník branku do sítě plzeňského klubu, tak si neodpustil emotivní oslavu, kterou si plzeňští fanoušci vyložili jako další provokaci.

"Krmenčík je největší ostuda, co kdy v Plzni byla," napsal na svůj instagramový účet David Limberský a později přidal fotku, jak se chystá v krbu spálit Krmenčíkův viktoriánský dres. To je gesto, kterým se ruší veškeré vazby a ukončuje se jedna životní epocha...

V úterý dopoledne bylo vidět, že nejsilnější emoce ustoupily a David Limberský se vyjádřil smířlivě s tím, že je čas na kauzu zapomenout a soustředit se na fotbal.

"Už se k tomu dál vyjadřovat nechci, myslím si, že by se fanoušci měli zaměřit na fotbal a neživit tuto kauzu moc dlouho. Co jsem chtěl říct, jsem řekl. Ať se republika soustředí na fotbal a ne na všechny kauzy okolo, to ve finále škodí všem," řekl David Limberský pro ŽivotvČesku.cz s tím, že více Krmenčíkovo chování už řešit nechce.

Nyní bude také hodně záležet na tom, jak k celé kauze přistoupí sám Krmenčík. Může se snažit ostré hrany obrousit, dobrými výkony a pokorou zase přízeň fanoušků získat. Nebo bude dál pokračovat v konfrontačním stylu komunikace, který se nelíbí také části slávistických fanoušků, kteří dávají najevo, že osobu s podobným charakterem v klubu nepotřebují.

"Bude se muset omluvit a začít se chovat jinak, je otázka, zda to vůbec umí. Každý ve Slavii si nyní říká, zda bylo nutné ho kupovat. Šušká se, že ho Slavia vyfoukla Spartě. Když to teď zhodnotím, tak si myslím, že to byl špatný nákup," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert Ladislav Vízek (66). Nyní bude muset Krmenčík přesvědčit nejen Vízka, že gesta z víkendu byla pouhým výstřelkem, nikoliv trendem, na kterém by chtěl důrazný útočník stavět svou image.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.