Dcera Angeliny Jolieové Shiloh dramaticky změnila účes. Pohledná dívka se vrátila k chlapeckému vzhledu

Shiloh Jollie-Pittová
Shiloh Jollie-Pittová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2023

Dcera hollywoodské herečky Angeliny Jolieové (47) Shiloh (16) se objevila v ulicích Los Angeles s novým sestřihem »na kluka«. Dívka poměrně velkou část svého dětství platila spíše za divošku, odmítala oblečení pro děvčata a naopak dávala přednost mikinám a teniskám. V minulém roce se několikrát po boku slavné maminky objevila na červeném koberci, kde všechny překvapila svou proměnou v elegantní mladou ženu. Nyní to vypadá, že opět dala přednost sportovnímu looku. V módních experimentech má plnou podporu své slavné matky. "Fascinuje mě, jaké oblečení si vybírá," uvedla herečka pro magazín Reuters.

Shiloh Jolie-Pittovou zachytili bulvární fotografové v Los Angeles cestou k autu, které v Americe již smí legálně řídit. Dívka měla na sobě pohodlnou mikinu, která zakrývala její nohy až do poloviny stehen, a bílé sportovní boty. Nejvíce ale překvapil její několikacentimetrový chlapecký sestřih, kterým nahradila své dlouhé vlasy.

Změna vizáže naznačuje, že se v rámci dospívání dívka nebojí experimentů se svým vzhledem. V minulosti již chlapeckému oblékání dávala přednost. Na krátko si v minulých letech vyzkoušela, jaké je vypadat jako mladá dáma, například když v roce 2021 slavnou maminku doprovodila na červený koberec během premiéry filmu »Eternals«, kde si její proměny poprvé veřejnost začala všímat. Nyní se však zdá, že se Shiloh přece jen cítí lépe ve svém sportovním stylu, na jaký jsou u ní všichni zvyklí.

V roce 2008 dokonce její otec, herec Brad Pitt (59), v talkshow Oprah Winfreyové prozradil, že jeho dceři jde o víc než jen chlapecký vzhled. Podle něho dokonce jeden čas záviděla svým bratrům, že jsou chlapci, a toužila se také jedním stát. "Přeje si být oslovována John," uvedl umělec v show tehdy.

"Máme pocit, že Shiloh má černohorský styl. Tak se tam lidé oblékají. Má ráda teplákové soupravy, má ráda obleky. Takže buď oblek s kravatou, sako a kalhoty, nebo tepláky. Ráda se obléká jako kluk. Chce být jako kluk. Takže jsme jí museli ostříhat vlasy. Ráda nosí všechno klučičí. Myslí si, že je jedním z bratrů," popsala pro magazín Reuters Angelina Jolieová vkus své dcery před její krátkou femininní epizodou.

V minulosti se také hojně spekulovalo o tom, zda není Shiloh vychovávána jako chlapec. Bylo to ještě předtím, než se začalo běžně mluvit o transsexualitě. Řada fanoušků také rodiče dívky kritizovala za to, že dceru v jejím přání podporují. Angelina Jolieová však obvykle podobnou kritiku smetla ze stolu.

"Děti by měly mít možnost vyjádřit se jakýmkoli způsobem, aniž by je někdo soudil. Je to důležitá zkušenost pro jejich růst," sdělila pro web Reuters.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.