Dcera legendy Elvise Presleyho propadla svodům hříšného života, teď bojuje o dcery

Dcery Elvise Presleyho propadla těžké závislosti
Dcery Elvise Presleyho propadla těžké závislosti
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Existuje spousta konspiračních teorií, podle kterých Elvis Presley (†42) svou smrt jen předstíral a dodnes žije někde v utajení. Kdyby tomu tak bylo, dožil by se 86. narozenin a z informací o své rodině by velkou radost neměl. Jeho jediná dcera Lisa Marie Presleyová (52) s nástrahami života bojuje závislostí na drogách a alkoholu.

Elvis Presley nikdy nebyl svatý, ale i když měl zkušenosti s drogami a alkoholem, prosadil se v hudebním světě, v němž se dočkal fenomenálních úspěchů. Díky svému nadání a pracovnímu nasazení si vysloužil přezdívku krále rock'n'rollu. Pro svou dceru Lisu Marii Presleyovou tak vytvořil cestu, po které ho mohla následovat. Bohužel se tak nestalo.

Rodiče dnes již 52 leté Lisy Marie se rozvedli, ale se slavným otcem byla v den, kdy zemřel. Hluboce ji poznamenala jeho ztráta, a když navíc sledovala zvědavé fotografy, kteří se shlukli před jejich domem a snažili se za každou cenu zachytit zesnulého zpěváka nebo její bolest a truchlení, byl to pro ni další z okamžiků, který v ní rozbouřil emoce a podepsal se na její psychice.

Po Presleyho smrti byla vedena přísnou rukou matky Priscilly a navštěvovala církevní školu. Paradoxem bylo, že právě tam už jako třináctiletá dívka poprvé experimentovala s měkkými drogami a později začala zkoušet v podstatě všechno, co se jí naskytlo. Z drogové a později i alkoholové závislosti, které u ní postupem času vznikly, se jí podle vlastních slov podařilo několikrát dostat a údajně už dlouhé čtyři roky abstinuje.

Její bývalý manžel Michael Lockwood (59), kytarista a hudební producent, je však opačného názoru a dokonce se rozhodl zahájit soudní spor o jejich dvanáctiletá dvojčata.

Smrt syna znamenala návrat k závislosti

V červenci loňského roku spáchal 22letý syn Presleyové sebevraždu. Zastřelil se přímo v jejím domě. Lockwood je přesvědčený, že tato tragédie u ní znovu vedla k propadu do závislostí, kterých se tak těžko zbavovala.

Bývalý manžel požádal soud, aby dvojčata, která s Presleyovou má, byla svěřena do jeho výhradní péče. "Syn Lisy Marie se zastřelil v jejím domě. Tato událost ve mně vyvolává obavy o bezpečí dětí a podezření, že jejich matka, která má sklony k závislostem, znovu propadla starým návykům," píše se v soudním dokumentu, jak informoval deník The Blast.

Krátce po narození dvojčat Michael Lockwood sledoval, jak se jeho žena stává závislou na lécích proti bolesti. "Vzpamatovávala jsem se z porodu a lékař mi předepsal opiáty. Za krátkou chvíli jsem cítila potřebu brát je neustále," přiznala Lisa Marie Presleyová v knize The United States of Opioids: A Prescription for Liberating a Nation in Pain.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.