Dcera Markéty Hrubešové vyrostla do krásy. Herečka prozradila, co ji mateřství naučilo a zda dnes lituje svých životních chyb

Markéta Hrubešová s dcerou Christel
Markéta Hrubešová s dcerou Christel
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2022

Jedna z nejpůvabnějších českých hereček Markéta Hrubešová (49) na sebe v minulosti upozornila tím, že neměla problémy točit odhalené scény. Jako matka patnáctileté dcery se v tomto ohledu dnes již brzdí, ale říká, že nikdy žádného rozhodnutí v životě nelitovala. "Chyby jsou od toho, aby člověka něco naučily. Když chyby dělat nebudeme, budeme jako stroje. To pak bude nuda," řekla herečka pro ŽivotvČesku.cz.

V populárním seriálu Slunečná hrála zlatokopku Dianu, která se rozhodne, že svede bohatého podnikatele Johna Linharta v podání Maroše Kramára (62). I když v seriálu na něj vytáhla nejednu ženskou zbraň, v soukromí svůj ženský šarm nikdy nezneužívala.

"Každý máme něco naděleno do vínku a každý s tím nějak musíme žít, s tím, jak vypadáme, s tím, co si životem neseme. Každopádně jsem ráda, že jsem žena, ale že bych toho někdy zneužívala, to určitě ne. Myslím si ale, že je fajn, když mají oba lidé, kteří se potkají, ze setkání dobrý pocit. To znamená, abych se já jako žena cítila dobře a protějšek se také cítil dobře, když se mohu vedle něj jako žena projevit," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která mimo jiné zazářila v Kachyňově filmu Oznamuje se láska vašim z roku 1988.

Filmoví a televizní diváci se vždy shodovali, že Markéta Hrubešová patří mezi nejžhavější české herečky. Krásu po ní podělila i její patnáctiletá dcera Christel Lilly, kterou má s fotografem Davidem Krausem (53). Markéta Hrubešová je přesvědčená, že její dcera se jako herečka živit nebude, hodně ji zajímá například matematika.

"Ještě neví, co by jednou chtěla dělat, je to u ní ještě nevyhraněné, ale je velmi empatickou osobou a umí hodně vnímat své okolí, proto si myslím, že jednou bude pracovat s lidmi. Na rozdíl ode mě jí také velmi jde matematika, tak uvidíme, jak se to všechno ještě nakombinuje. Má podle mě ale velké předpoklady, aby jí jedno z toho nebo kombinace obojího dělala v životě radost. Nejdůležitější ale pro mě je, aby v životě byla šťastná," řekla Markéta Hrubešová o své dospívající dceři.

I když se herečka s Davidem Krausem v roce 2016 rozvedla, tak je ráda, že ona i její bývalý manžel jsou skvělými rodiči. Uhrančivá zrzka nezastírá, že mateřství dalo jejímu životu nový rozměr a větší hloubku.

"Když se dcera narodila, tak jsem si uvědomila, že mě čeká daleko lepší život než předtím. Učím se od ní každý den, je to hezké, být mámou. Jsem pyšná, že jsem vychovala slušného člověka. Doufám, že to tak vnímá i naše okolí, ale říkají to, já přiznávám, že je fajn to slyšet," doplnila s jemným úsměvem pro ŽivotvČesku.cz herečka, která se objevila také ve filmu Konec básníků v Čechách či v seriálu Ulice.

Když se redakce ŽivotvČesku.cz zeptala, zda nějakých životních rozhodnutí lituje, tak se začala usmívat, že i kdyby litovala, prožitá minulost se už měnit nedá.

"Chyby jsou od toho, aby člověka něco naučily. Myslím si, že vše, co se stalo, tak mělo být. Beru to tak, že co se stalo, se už měnit nedá, beru si z toho vždy nějaké ponaučení. Chyby děláme všichni, jsme omylní, když je dělat nebudeme, tak z nás budou stroje. To by podle mě byla nuda," dodala se smíchem výrazná postava českého filmu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.