Dcera Miluše Bittnerové musela podstoupit operaci v celkové anestezii. Herečka se předtím setkala s matkou Adámka, který po zákroku málem vykrvácel

Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2022

Herečka Miluše Bittnerová (44) ve světě divadla a filmu prorazila díky svému talentu a schopnosti autenticky zapůsobit na diváka, také se obecně ví o jejím umu rozesmát kolektiv. Hodina s herečkou a jejím humorem rozkmitá tak silně bránici, že roční předplatné filmového kanálu, který je plný komedií, pak už nedává smysl. Redakci ŽivotvČesku.cz ovšem na dotaz svěřila, že v minulém měsíci hledala úsměv a chuť rozdávat svůj jedinečný humor jen těžko. Její dcera Bettynka, která letos v září oslaví třetí narozeniny, musela podstoupit operační zákrok nosních mandlí. "Každá máma pochopí, co jsem prožívala," uvedla herečka.

Problém s mandlemi musí řešit u svých potomků řada rodičů. Někdy k zákroku nedojde, jindy dětskému pacientovi nejde jinak pomoci. Jde sice o zákrok v celkové anestezii, ale tvrdit, že to potom nebolí či přinejmenším není nepříjemné, rozhodně nelze.

Nejen z toho, že potomek bude zcela mimo svou komfortní zónu, mají rodiče dětí velké obavy. Své s jejich emocemi udělal i velmi smutný případ malého Adámka Vyčítala, který v květnu 2017 po operaci mandlí začal krvácet, a protože se mu nedostalo včasné pomoci, má poškozený mozek a je v takzvaném bdělém kómatu.

Pro ŽivotvČesku.cz Miluše Bittnerová o svém zážitku promluvila, když jí redakce položila dotaz ohledně její milované dcery. "Před měsícem zákrok Bettynka úspěšně absolvovala. Myslím, že každá máma ví, že když její dítě jakýkoliv operační výkon podstupuje, není ve své kůži. Samozřejmě mě trochu znejistil i příběh Adámka z Pardubic, protože v loňském roce jsem dělala rozhovor s jeho maminkou, její příběh velmi silně prožívám. Nebudu tedy popírat, že jsem měla skutečně velký strach. Naštěstí Bettynku operoval primář Tomáš Fořt na klinice FortMedica, kdy mi dovolil být u ní, když ji uspávali a když se budila z narkózy. Na dálku bych mu chtěla ještě jednou poděkovat. Vše dopadlo naprosto skvěle, ale pocity strachu u mě byly nepopsatelné," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz herečka s tím, že dcera už je v současnosti v naprostém pořádku.

Miluše Bittnerová je také vděčná za svého manžela Rendu, který jí v péči o dceru maximálně pomáhá. Sama se netají tím, že Bettynku zvládá s obrovským nadhledem. "Jsem velmi vděčná, že mi s dcerou pomáhá manžel. Jsme v tomto sehraní a jsem za to ráda," dodala pro ŽivotvČesku.cz herečka, která dříve paradoxně uváděla, že se po krachu prvního manželství už vdávat nechce a nebude. Teď ale rozhodně nelituje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.