Dcera Muldera ze seriálu Akta X už není drobnou holčičkou jako na snímku. Stala se z ní krásná blondýna s talentem po otci

Herečka West Duchovny se slavným otcem
Herečka West Duchovny se slavným otcem
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Americký herec, režisér a zpěvák David Duchovny (61) za svůj život ztvárnil celou řadu rolí, tou nejdůležitější je pro něj ale ta otcovská. Má syna Kyda Millera (19) a dceru West Duchovny (22), která se vydala v jeho stopách a snaží se prorazit jako herečka. Je navíc neuvěřitelně krásná, a kdyby chtěla, jistě by prorazila i jako modelka. Otec je na ni proto náležitě pyšný.

David Duchovny zůstane nezapomenutelným představitelem vyšetřovatele Foxe Muldera v kultovním sci-fi seriálu Akta X. Slávu mu přinesl i komediální seriál Californication, v němž ztvárnil spisovatele Hanka Moodyho. Je ale docela možné, že jednoho dne bude ještě slavnější jeho dcera West, která se do herectví zcela ponořila. Přestože její kariéra je teprve v začátcích, talent po otci i matce, šarm a nadšení jí jistě otevřou dveře k dalším a větším projektům.

Matkou West je známá herečka Téa Leoni, která se s Duchovnym rozvedla v roce 2014. Oba rodiče pohlednou blondýnku inspirovali k tomu, aby se vydala na hereckou dráhu. Svou úplně první roli získala právě v seriálu Akta X, který proslavil jejího otce. Nyní už pracuje na vlastních projektech a aktuálně vzniká film Linoleum, v němž ztvární postavu Darcy. Do kin byl měl přijít v roce 2022.

Slavný otec je na svou dceru náležitě pyšný. "Její nadšení je neuvěřitelné. Myslím si, že se do herectví ponořila víc než já a že ho miluje víc, než jsem ho kdy miloval já. Je skvělé to sledovat a budu ji pochopitelně vždy plně podporovat," řekl David Duchovny v rozhovoru pro americký pořad Entertainment Tonight.

West Duchovny se zatím kromě Akt X objevila například také v seriálu V zajetí kouzel, v thrilleru The Report či v dramatu A Mouthful of Air. Bývá docela běžné, že děti světových hvězd se pokoušejí kráčet ve stopách rodičů, West se nicméně zatím setkává s úspěchy, a proto lze čekat, že dokáže ještě velké věci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.