Dcera Nadi Urbánkové obvinila Jana Cimického, ze sexuálního napadení. Psychiatr její tvrzení označil za záludnost

Psychiatr Jan Cimický
Psychiatr Jan Cimický
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Zpěvačka Jana Fabiánová (42), která je dcerou Nadi Urbánkové (82), přišla s obviněním, že ji v minulosti přímo ve své ordinaci sexuálně napadl lékař Jan Cimický (73). Fabiánové se dotklo, že muž, který je podle ní sexuálním predátorem, dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana (77). Proto údajně po letech šla se svým tvrzením na veřejnost. "Proti tak záludnému obvinění je nemožné se bránit," napsal do redakce ŽivotvČesku.cz psychiatr s tím, že obvinění je nesmysl.

Jana Fabiánová svůj příspěvek uveřejnila na svém facebookovém profilu s tím, že ji velmi vadí, aby takový muž dostal ocenění od prezidenta republiky. Medaili za zásluhy I. stupně dostane Jan Cimický za zásluhy o stát v oblasti kultury. Prezident Miloš Zeman předávání zásluh přeložil kvůli svému zdravotnímu stavu na leden.

"Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, kdy mi nebylo ještě ani 23 let. Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka, paní Naďa Urbánková, varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizika pomsty od agresora. Nyní ovšem již nemohu dál mlčet. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i dále mlčet," napsala Fabiánová na sociální síť, ale později příspěvek odstranila.

Redakce ŽivotvČesku.cz v souvislosti s tímto obviněním kontaktovala také Jana Cimického. "Nic takového se nestalo! Proti tak záludnému obvinění je nemožné se bránit! Ocenění je navíc za mou literární práci," napsal psychiatr do redakce ŽivotvČesku.cz.

Redakce ŽivotvČesku.cz se pokusila kontaktovat Janu Fabiánovou i její matku Naďu Urbánkovou, ale ani jedna nereagovala. Pro Blesk pouze Jana Fabiánová uvedla, že dál k věci mluvit nechce.

Další anonymní svědectví pak uveřejnila spisovatelka Monika Le Fay. Která na Twitteru a později ve svém článku uvedla, že svědectví proti Cimickému napsaly i další ženy. Monika Le Fay uvedla, že na Cimického si stěžovaly jeho pacientky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.