Děkuji redakci ŽivotvČesku, napsala narkomanka Katka. Pomohli jsme získat jejího psa z útulku

Konečně spolu...
Konečně spolu…
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Nejznámější narkomanka Česka Katka Bradáčová (43) má už svého psa Sargona opět ve své péči. A to poté, co jsme vyzvali naše čtenáře, zda by se našel někdo, kdo by jí pomohl vyplatit psa z útulku. Po 44 dnech se suma vyšplhala skutečně vysoko. Celkem 6250 korun. A jeden z našich čtenářů Katce opravdu pomohl.

Katka nás požádala, zda bychom se obrátili na čtenáře, jestli by jí někdo pomohl získat psa z útulku. Hrdinka z dokumentu Heleny Třeštíkové byla zoufala. Pes se jí před více než měsícem a půl zatoulal a byl objeven na přilehlých toaletách pražské stanice metra Depo Hostivař. Odchytová služba ho převezla do útulku v pražské Troji. Letos se tak stalo už potřetí.

Za každý den, kdy pes byl v objektu, se cena zvyšovala o 100 korun. Po našem článku se redakci ozvalo několik lidí, kteří nakonec ale Katce s vyplacením psa nepomohli. Před pár dny se nám ozval čtenář Petr Vlk, který své slovo dodržel. Ve čtvrtek Katka svého psího kamaráda získala zpět.

"Chceme vám do redakce ŽivotvČesku.cz opravdu moc poděkovat. Už si ho vezeme k nám, uličníka. Jsme moc rádi, ještě jednou děkujeme, že jste nám pomohli," napsala nám SMSkou do redakce už šťastná Katka, za kterou zachránce a náš čtenář zaplatil celkem 6250 korun.

Částka je rozložená za ubytováni a stravu po dobu 44 dnů a očkování a odchyt. Muž s dobrým srdcem nám vysvětlil, proč neváhala Katce s vyzvednutím psa z útulku pomoct.

"Mám rád zvířata a pes by trpěl. Jsem empatický k lidem a věřím, že jsem udělal radost. Jsem zkrátka pomáhací typ člověka," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Petr Vlk, který byl rád, že pes skončil zpět u své majitelky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.