Dělají chyby skoro jako žáci. Je nutné si uvědomit, že nám teče do bot, říká ke startu MS Dominik Hašek

Legendární hokejista Dominik Hašek
Legendární hokejista Dominik Hašek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2021

Nepanikařit, ještě je čas i šance do playoff MS proniknout. Zároveň si ale uvědomit, že do bot už nám určitě teče. Tak vidí současnou situaci české hokejové reprezentace legendární hokejový brankář Dominik Hašek (56). Zásadní je rozebrat si chyby a začít hrát svědomitě. "Ty dva zápasy nebyly o tom, že by nás soupeř jednoznačně přehrál, ale dělaly se chyby, které jsou skoro jako od žáků," řekl »Dominátor« pro ŽivotvČesku.cz.

Jeden z nejlepších brankářů hokejové historie Dominik Hašek sledoval obě utkání české reprezentace na MS. Zatímco s Ruskem šlo o trochu nešťastnou porážku, na výprasku od Švýcarska se pozitiva hledají špatně. Dominik Hašek přesto věří, že když hráči na 85. světovém šampionátu přestanou dělat zbytečné chyby, tak se do playoff podívají.

"Pro mužstvo je takový start samozřejmě nepříjemný. I když jsou to silní soupeři, tak s prohrami nikdo nepočítal, protože příprava na MS byla v úplně jiném duchu a hráči si věřili. Očekávání i prohlášení hráčů byly velké a optimistické, takže teď je to uzemnilo. Nejde jen o porážky, jde také o výkony, které jsou pro veřejnost i pro ty kluky samotné zklamáním. Trenér Pešán řekl po prvním zápase, že si musíme uvědomit, že nám medaile nikdo na stříbrném podnose nepřinese. To se mi líbilo. V prvním zápase bylo frustrující, že se prohrálo po chybě v poslední minutě, ovšem ten druhý zápas... Kluci už jsou bohužel v situaci, kdy si nemohou zakolísání dovolit. To je na druhou stranu obrovská motivace, aby se dali dohromady a v příštím zápase uspěli. Budou určitě nervóznější, ale pořád je tu šance dát se dohromady a uvědomit si, že nejde dělat takové dětinské chyby, jako se dělaly. Ty dva zápasy nebyly o tom, že by nás soupeř jednoznačně přehrál, ale dělaly se chyby, které jsou skoro jako od žáků. Takových chyb se prostě musíme vyvarovat. Pořád si ale myslím, že je čas to všechno zlomit a věřím, že se to i zlomí," řekl pro ŽivotvČesku.cz trochu optimisticky Dominik Hašek, který i naznačil, jak bude vypadat neděle, kdy reprezentace nehraje. Důležité utkání s Běloruskem je na programu až v pondělí.

"Trénink bude dnes asi krátký a svižný, já osobně bych si dnes zatrénoval na 30 minut, kdo nehrál v zápase, může si dát na ledě i 40 minut. Určitě bych dnes nedával den volna, dal bych trénink v lehčím tempu a pak sednout k videu a rozebrat si chyby. A také si o chybách promluvit, to je vždy důležité. Ti hráči ví, že chyby udělali, ale musí vědět, proč je udělali. Musí si uvědomit, že oba prohrané zápasy rozhodly taktické chyby. Samozřejmě bude nutné se také soustředit na hru v oslabení. Když v oslabení dostanete jeden gól, tak to se stává, když dostanete více než dva, tak je něco špatně. Je potřeba si o tom popovídat, aby se v příštím zápase hráči soustředili na to, na co mají. Dát si dnes jedno pivo nebo kafe a popovídat si o tom? Nevím, jaké tam jsou restrikce. To by asi neuškodilo, ale hlavně je dobré si uvědomit, že i když to mistrovství je ještě dlouhé, tak nám už teče do bot. Utkání s Běloruskem může být jasný zápas, ale také to může být o jednom gólu, je důležité vzít to zodpovědně. Pořád si myslím, že ten tým má kvalitu na to, aby se do playoff dostal," odhadl Dominik Hašek pro ŽivotvČesku.cz, jaká je nyní asi v týmu atmosféra a na čem se bude během volna pracovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.