Demonstrace kvůli zdravotnímu stavu prezidenta týden po jeho hospitalizaci: Považuji to za ohavné, říká hradní mluvčí

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

Je tomu už týden, co byl prezident Miloš Zeman (77) převezen z Lán do Ústřední vojenské nemocnice. Ze strany politiků i veřejnosti stále proudí výčitky související s informovaností o vážnosti zdravotního stavu prezidenta České republiky. Situace zatím vyvrcholila protestem na Hradčanském náměstí, na dnešek je ovšem plánována další demonstrace a to přímo u ÚVN, kde je prezident hospitalizován. "Považuji to za mimořádně ohavné," sdělil pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček (42).

Prezident Miloš Zeman byl podle slov lékaře Miroslava Zavorala hospitalizován pro chronické onemocnění, kvůli němuž je v Ústřední vojenské nemocnici dlouhodobě léčen. Hradní mluvčí ani nejbližší rodina informace o zdravotním stavu hlavy státu nezveřejňují, s čímž nejsou spokojení politici ani veřejnost. Lidé chtějí vědět, zda je prezident schopen plnit ústavní funkce.

Kvůli vysoké nespokojenosti se na Hradčanském náměstí v Praze v sobotu večer sešly zhruba dvě stovky lidí, kteří při demonstraci dali najevo svou nespokojenost s chováním úředníků kanceláře prezidenta. Na sociálních sítích se už ale objevují zmínky o další demonstraci, která by měla proběhnout v neděli a to přímo u ÚVN, kde je Miloš Zeman hospitalizován.

Podle mluvčí Hradu je už jen plánování takové akce přinejmenším neuctivé. "Organizovat v neděli demonstraci v areálu ÚVN, kde se léčí pan prezident, považuji za mimořádně ohavné," uvedl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz. Zda demonstrace nakonec proběhne je prozatím otázkou. Na svých sociálních sítích se pak omluvil za mlčenlivost, zdůraznil však, že ticho považuje za správné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.