Dempsey a Makepeaceová letos slaví 34 let v manželství. Seriáloví detektivové zestárli, ale neztrácejí charisma

Glynis Barberová a Michael Brandon
Glynis Barberová a Michael Brandon
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2023

Když se seriál Dempsey a Makepeaceová z roku 1985 objevil v Česku na televizních obrazovkách, jistým pohledem se strhlo šílenství. I když bylo natočeno jen 30 epizod, diváci si ho zamilovali. Mnoho Čechů ho s oblibou sleduje i dnes. Hlavní představitelé v něm částečně stále žijí - Glynis Barberová (67) a Michael Brandon (77) si totiž navzájem stojí po boku dodnes. Do manželství vstupovali v roce 1989 a v něm se jim narodil syn Alexandr (31). Herečka pro deník Daily Mail uvedla, že receptem na jejich letité štěstí je skutečnost, že s manželem vždy měli konfliktní, vášnivý a nestálý vztah.

"S Michaelem jsme vždy měli trochu konfliktní vztah, vášnivý a nestálý. Člověk by řekl, že po všech těch letech se to změní. Musím uznat, že jsme asi oba vyzráli, ale přesto jsme pořád nestálí. Možná právě to je naše tajemství ke spokojenému manželství, protože může být všelijaké, ale nikdy a za žádných okolností není nudné," prozradila Glynis Barberová, jak ji citoval britský deník Daily Mail.

Dempsey a Makepeaceová patří pro českého diváka mezi nejoblíbenější detektivní seriály, které byly natočeny v minulém století. Přestože v zemi původu se nedočkal tak velkého zájmu, aby bylo natočeno více než 30 epizod, čeští diváci se na dobrodružství poručíka newyorské policie a britské seržantky dívají s nadšením. Ti ve svých společných cestách ve skutečnosti pokračují dodnes.

Mezi Glynis Barberovou a Michaelem Brandonem během natáčení seriálu přeskočila jiskra, která u obou vedla k opuštění dosavadních partnerů. Chybu herci rozhodně neudělali, šli za svým srdcem a stále žijí ve spokojeném manželství, přičemž letos slaví výročí 34 let od svatby.

Oba herci se od roku 1985, kdy měl jejich seriál premiéru, pochopitelně změnili. Ani jeden z nich ovšem neztratil své charisma, díky kterému si je diváci zamilovali. Jedenáctiletý věkový rozdíl mezi nimi navíc není nijak patrný, a to ani přesto, že v 67 letech má Glynis Barberová postavu skoro jako proutek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.